GE Digital jednym z liderów branży! Smart Factory w raporcie Gartnera!

Proficy Smart Factory został umieszczony w najnowszym raporcie Gartnera (Magiczny Kwadrat) w czołówce stawki – w gronie liderów branży MES!

Proficy Smart Factory (MES) to pakiet rozwiązań on-premise i cloud, zapewniający pełen przegląd danych i sztuczną inteligencję opartą o integrację danych, przemysłowy Internet rzeczy (IIoT), uczenie maszynowe i analizę predykcyjną. Łącząc świat cyfrowy z fizycznym światem produkcji, Proficy Smart Factory może zapewnić całościowe zarządzanie wydajnością dzisiejszych przedsiębiorstw. Pod multi-produktem Smart Factory producent umieścił kilka znanych już produktów, między innymi Plant Applications (serce produktu), a także Rob-EX Scheduler, Orchestration Hub, Historian, Workflow, Operations Hub czy zaawansowaną analitykę i raportowanie.

Smart Factory uzyskał wysokie noty w każdym z badanych obszarów: ciągła produkcja procesowa, złożona produkcja dyskretna, produkcja wsadowa/z powtarzalnym przepływem oraz branże o wysokim stopniu regulacji. Tym samym jest jednym z dwóch najlepiej ocenionych rozwiązań z 19, które objęto raportem.

Inteligentne inicjatywy produkcyjne zmieniają optykę producentów z wewnętrznie ukierunkowanych funkcji, specyficznych dla zakładu na bardziej kompleksowe rozwiązania, zmieniając MES z monitorowania zakładu na kluczowe źródło danych i informacji dla przedsiębiorstwa i łańcucha dostaw.

Rick Franzosa, Christian Hesterman

autorzy 2022 Gartner® Critical Capabilities for Manufacturing Execution Systems

Gartner to firma analityczno-doradcza, działająca w 80 krajach świata, już od lat 70 pomagająca w podejmowaniu kluczowych i strategicznych decyzji dotyczących technologii IT. Jednym z raportów, który publikują jest cykliczny Magiczny Kwadrat Gartnera.

Raport dotyczy określonego sektora rynku IT, zawiera informacje o firmach, które mają podobne lub też porównywalne produkty i są dla siebie bezpośrednimi konkurentami. Firmy umieszczone w tym raporcie są klasyfikowane względem siebie, są także przypisywane do określonych ról, jakie odgrywają na rynku wg analityków Gartnera. Jest on przygotowywany na podstawie bardzo rygorystycznych zasad, oparty na faktach oraz badaniach, nie ma w nim miejsca na treści reklamowe. Raport odnoszący się do określonego sektora rynku informatycznego publikowany jest raz w roku  – w przypadku rozwiązań klasy MES jest to późna wiosna. Konkurenci umieszczani są w różnych punktach, względem dwóch osi – ability to execute (zdolność do wdrożenia), a także completness of vision (kompletność wizji). Kwadrat jest zaś podzielony na 4 pola:

  • leaders (liderzy) – posiadają olbrzymi potencjał wdrożeniowy, a także wykazują się pełnią wizji produktowej
  • visionaries (wizjonerzy) – pełnia wiedzy o produkcie, jednak niewiele realizacji,
  • niche players (gracze niszowi) – występują ograniczenia w realizacji wizji produktowej, a także ograniczenia np. geograficzne dotyczące jej realizacji,
  • challengers (kandydaci) – dobrze radzą sobie w realizacji wdrożeń, jednak nie w pełni realizują wizję rozwoju przedsiębiorstwa.

Naturalnie już samo umieszczenie w Magicznym Kwadracie Gartnera, a tym samym w corocznym raporcie, jest olbrzymimi wyróżnieniem, oznacza bowiem rozpoznawalność marki i jej realny wpływ na rynek.

 

Źródła:
https://www.ge.com/digital/lp/gartner-magic-quadrant-manufacturing-execution-systems-mes-2022

 

Gartner does not endorse any vendor, product or service depicted in our research publications, and does not advise technology users to select only those vendors with the highest ratings or other designation. Gartner research publications consist of the opinions of Gartner research organization and should not be construed as statements of fact. Gartner disclaims all warranties, expressed or implied, with respect to this research, including any warranties of merchantability or fitness for a particular purpose.

Gartner and Magic Quadrant are registered trademarks of Gartner, Inc. and/or its affiliates in the U.S. and internationally and are used herein with permission. All rights reserved.

Source: Gartner, “Magic Quadrant for Manufacturing Execution Systems,” Rick Franzosa, Christian Hestermann, 31 May 2022

Zobacz również inne artykuły

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu

Zobacz więcej

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności