• Aktualności
    27.05.2016

    Poznaj GE Digital

W związku z nową cyfrową rewolucją przemysłową, GE przechodzi transformację by dołączyć do grona czołowych firm softwarowych na świecie. Organizacja podjęła kolejny krok do zwiększenia zaangażowania i inwestycji w rozwój koncepcji Przemysłowego Internetu (Industrial Internet), w rezultacie czego firma GE Intelligent Platforms zostaje wcielona w nowo powstałą jednostkę biznesową GE Digital.

GE Digital łączy kilka obszarów kompetencji, w jedną scentralizowaną organizację. Dzięki konsolidacji zasobów oraz zespołów, upowszechnienie koncepcji Przemysłowego Internetu nastąpi jeszcze szybciej.To wszystko ma na celu zapewnienie klientom przeniesienia efektywnego zarządzania operacjami i procesami, na wyższy poziom.

GE Digital

Według planów zarządu organizacji, do 2020 roku GE Digital ma stać się jedną z 10 czołowych firm z branży oprogramowania na świecie, zagrażając takim potęgom jak IBM.

Rezultatem tych zmian jest także rozwój innowacyjnej platformy Predix. Jest to nowoczesna platforma programowa oparta o technologię chmury, stworzona w celu rozwoju Przemysłowego Internetu, zaawansowanej analizy danych przemysłowych oraz aplikacji mobilnych. Plaftorma Predix wykorzystuje model PaaS (ang. Platform-as-a-Service), dzięki czemu stanowi potężne, spójne, bezpieczne i skalowalne narzędzie wspierające tworzenie nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu.

W efekcie powyższych informacji, zmieniają się też nazwy produktów, wg poniższej tabeli:

Dotychczasowa nazwaNowa nazwa (obowiązująca)
Proficy HMI/SCADA iFIXGE iFIX
Proficy WebspaceGE Webspace
Proficy HistorianGE Historian
Proficy Historian AnalysisGE Historian Analysis
Proficy Plant ApplicationsGE Plant Applications
Proficy HMI/SCADA CimplicityGE Cimplicity
Proficy MobileGE Mobile
Proficy SchedulerGE Scheduler
Proficy WorkflowGE Workflow