Systemy MES

System MES - System Zarządzania Produkcją

Oprogramowanie klasy MES (System Zarządzania Produkcją) to kluczowy element rozwiązań IT dla produkcji, umożliwiający kompleksowe monitorowanie i optymalizację procesów.

Nasza oferta obejmuje realizację pełnego zakresu zagadnień mieszczących się w pojęciu systemów MES. We wdrożeniach wykorzystujemy całe spektrum rozwiązań, w zależności od potrzeb i wymagań klienta – począwszy od kompletnej platformy Plant Applications firmy GE Digital (będącej zaawansowanym, rozbudowanym systemem MES), poprzez rozwiązania oparte na systemach SCADA, kończąc na oprogramowaniu dedykowanym i prostych narzędziach raportowych realizujących wybrane elementy systemu MES.

Kluczowym elementem naszej oferty są konsultacje i pomoc klientowi na etapie tworzenia koncepcji rozwiązania. Doświadczenie w wielu projektach i w różnych branżach pozwala nam na dobór optymalnego rozwiązania, adekwatnego do potrzeb i możliwości klienta.

CZYTAJ WIĘCEJ: System Zarządzania Produkcją MES Automatyczne OEE – SPC – KPI Monitorowanie efektywności z MES Monitorowanie jakości z MES , Genealogia produkcji z MES 

System MES

Oprogramowanie MES - przykładowe realizacje i osiągnięte efekty

 • System MES
 • Integracja MES, WMS i ERP
  Realizacja w branży FMCG. Integracja systemu MES z ERP obejmuje importowanie zleceń do MES, obsługę ich realizacji oraz informację zwrotną o stanie zlecenia do systemu ERP. W ramach integracji z WMS zapewniono przesyłanie numerów partii produkcyjnych do WMS, a na ich podstawie przydział miejsca składowania. Identyfikacja produktów realizowana jest za pomocą etykiet z kodami kreskowymi.
 • Analiza jakości (w tym statystyczna kontrola procesu)
  Wdrożenie w branży spożywczej. System MES realizuje śledzenie zgodności produktu ze specyfikacją. Na podstawie informacji z systemu MES podejmowana jest decyzja o zwolnieniu produkcji do pakowania. Bieżące śledzenie jakości umożliwia także predykcję parametrów poszczególnych serii (batchy).
 • Genealogia i śledzenie produkcji
  Branża FMCG. System MES realizuje pełną genealogię produkcji. Z jednej strony zapewnia możliwość śledzenia na bieżąco przebiegu i stanu aktualnych zleceń oraz produkcji w toku (tracking). Dla produktów gotowych daje możliwość prześledzenia wstecz całego procesu produkcyjnego i identyfikacji ewentualnych niezgodności (tracing).
Naszym rozwiązaniom zaufali

System MES - Kluczowe funkcjonalności

Wśród wielu funkcji realizowanych przez systemy MES wymienić przede wszystkim można:

 • automatyczne wyznaczanie kluczowych wskaźników wydajności (KPI) dla produkcji, w tym na przykład: OEE, MTTR, MTBF, Cp, Cpk, itd.
 • analiza jakości, w tym bieżące monitorowanie przebiegu procesu zgodnie z regułami statystycznej kontroli procesu (SPC)
 • śledzenie realizacji zleceń produkcyjnych, w tym produkcji w toku wraz z pełną genealogią produkcji
 • integracja systemu MES z oprogramowaniem ERP i innymi narzędziami IT dla produkcji (np. WMS)
System MES

Kiedy warto skorzystać z usług VIX Automation przy wdrażaniu systemu MES?

Nie wiesz jakie praktyczne korzyści może zapewnić system MES?

Proponujemy realizację audytu przedwdrożeniowego, w ramach którego wskażemy obszary, w których zastosowanie systemu MES może, zgodnie z zasadą Pareto przynieść najszybsze i najbardziej wymierne korzyści.

 • Twoje kluczowe wskaźniki wydajności (KPI) są w dużej części wyliczane ręcznie bądź z dużym opóźnieniem?
  Pokażemy, w jaki sposób zautomatyzować zbieranie danych, a następnie na ich podstawie wyliczyć wiarygodne współczynniku i opracować dostępne on-line raporty.
 • Potrzebujesz wsparcia przy tworzeniu koncepcji systemu MES?
  Wykorzystując nasze doświadczenia chętnie pomożemy w tworzeniu koncepcji takiego systemu. Zaproponujemy drogę stopniowego (kro po kroku) budowania rozwiązania, po to by maksymalnie chronić poczynione inwestycje.
 • Chcesz zintegrować kilka różnych posiadanych systemów IT dla produkcji w spójną całość?
  Różnorodność systemów IT sprawia, że ich integracja jest często wyzwaniem, a każdy projekt w tej dziedzinie jest indywidualny. Nasz zespół tworzą zarówno inżynierowie automatycy i informatycy, jak również specjaliści do spraw zarządzania produkcją. Dzięki tym wielostronnym kompetencjom potrafimy znaleźć rozwiązanie nawet w najbardziej specyficznych projektach.
Formularz kontaktowy

Prześlij zapytanie lub zostaw swoje dane kontaktowe – skontaktujemy się z Tobą!Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych – VIX Automation sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, ul Żeliwna 43, 40-852, w celu obsługi przesłanego zapytania oraz w prawnie usprawiedliwionym celu administratora danych. Mam świadomość, że zgodę mogę w każdej chwili wycofać, mam prawo do wglądu i edycji swoich danych. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Przechowujemy Twoje dane aż do momentu wycofania Twojej zgody. Wszelkie pytania dotyczące Twoich danych osobowych oraz prośby o modyfikację i zmianę należy kierować na adres dane.osobowe@vix.com.pl. Pozostałe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności*

Poznaj naszą politykę prywatności

Potwierdzam zapoznanie się z polityką prywatności*


Top
Show