Systemy SCADA

Zaawansowane systemy wizualizacji i sterowania

Nowoczesny system HMI / SCADA nie ogranicza się tylko do wizualizacji procesu produkcji, ale realizuje szereg innych zadań, jak np. kompleksowe raportowanie, zdalny, bezpieczny i ergonomiczny dostęp do danych przez Internet, inteligentne zarządzanie alarmami lub stanowi intuicyjny interfejs dla systemów klasy MES.

Nasza oferta obejmuje proces projektowania i tworzenia systemów SCADA z użyciem najnowszych technologii, jak również zagadnienia modyfikacji i rozwoju już istniejących instalacji. Wszystkie projekty realizowane są w oparciu o najnowsze standardy oraz narzędzia, dostarczane przez jednego ze światowych liderów IT dla produkcji – firmę GE Digital. W swojej pracy kierujemy się również wytycznymi dotyczącymi najlepszych praktyk w tworzeniu przejrzystych i ergonomicznych aplikacji (tzw. next generation SCADA).

Świadczone przez nas usługi realizowane są przez certyfikowanych inżynierów wsparcia technicznego GE (Certified Support Professional) oraz naszych partnerów handlowych, posiadających unikalną wiedzę i doświadczenie branżowe.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wizualizacja produkcji, Automatyzacja produkcji.

SCADA

Systemy HMI/SCADA - wykorzystywane technologie

Projekty tworzone w oparciu o oprogramowanie firmy GE, w tym systemy SCADA GE iFIX / WebSpace i GE Cimplicity pozwalają na wykorzystanie najnowszych technologii, takich jak np.:

 • niezawodność instalacji poprzez pełną redundancję
 • SCADA przez www: dostęp do danych i analiz z poziomu przeglądarek internetowych i urządzeń mobilnych
 • archiwizacja danych produkcyjnych w profesjonalnej przemysłowej bazie danych GE Historian
 • inteligentne zarządzanie alarmami i powiadamianie o nich (w tym email / SMS)
 • najnowsze, otwarte standardy komunikacyjne
 • światowe standardy cyberbezpieczeństwa
 • zgodność z wytycznymi koncepcji Przemysł 4.0

Oprogramowanie Scada - przykładowe realizacje i osiągnięte efekty

 • SCADA
 • SCADA
 • SCADA

Dostarczane przez nas systemy SCADA mają zastosowanie we wszystkich kluczowych gałęziach przemysłu i gospodarki komunalnej. Wśród kluczowych gałęzi przemysłu możemy wymienić: przemysł spożywczy, przemysł chemiczny, przemysł papierniczy, branża wodno-kanalizacyjna, elektrociepłownie. BMS – inteligentne budynki.

 • Modernizacja systemu SCADA w elektrociepłowni
  Wielostanowiskowy system na bazie GE HMI / SCADA iFIX 5.8 z redundancją serwerów. Zdalny dostęp do danych z wykorzystaniem GE WebSpace. Liczne ekrany synoptyczne wykorzystujące ponad 1000 stacyjek.
 • System inteligentnego budynku
  Wizualizacja systemu klimatyzacji w dwóch wielopiętrowych budynkach wykonana w opraciu o GE Cimplicity 9.0. Około 25 ekranów synoptycznych, wykorzystujących ponad 2000 zmiennych.
 • System zarządzania stacją SUW
  System wizualizacji stacji SUW z wykorzystaniem GE HMI / SCADA iFIX 5.5. Obsługa kilkunastu zdalnych źródeł, wraz z inteligentnym system alarmowania (z wykorzystaniem e-maili i smsów).
 • System wizualizacji procesu produkcji sera
  Wizualizacja pełnego procesu produkcji sera twardego z wykorzystaniem systemu GE HMI/SCADA iFIX. System zbudowany z wykorzystaniem ok. 20 serwerów i stacji GE iFIX oraz centralnego zakładowego repozytorium danych GE Historian.
Naszym rozwiązaniom zaufali

SCADA podstawą dla zaawansowanych rozwiązań dla produkcji

Systemy wizualizacji są także podstawą do wdrażania bardziej zaawansowanych narzędzi IT dla produkcji.

Zaliczyć do nich możemy:

 • systemy bilansowania mediów
 • systemy kontroli jakości
 • rozwiązania specyficzne dla konkretnych branż (np. dziennik laboratoryjny i system wydawania atestów)
 • nadzór nad realizacją procedur HACCP
 • systemy wykorzystujące wizualizację sygnałów na mapach Google (np. śledzenie pojazdów)
 • i wiele innych
SCADA

Wdrożenie systemu SCADA z VIX Automation

Kiedy warto skorzystać z usług VIX lub jednego z Certyfikowanych Partnerów firmy GE?

 • Planujesz modernizację swojego obecnego systemu SCADA, gdyż aplikacja działa na przestarzałym sprzęcie i nieaktualnych (niewspieranych) systemach operacyjnych?
  Pomożemy ją sprawnie zaktualizować – doradzimy na jakim sprzęcie i systemie operacyjnym ją uruchomić. Z doświadczenia wiemy, że to także dobry moment na przemyślenie architektury systemu – np. rozbudowę o dostęp zdalny.
 • Aplikacja nie obejmuje wszystkich wymaganych obszarów i maszyn w zakładzie?
  Doradzimy jak skutecznie oraz bez zakłóceń w bieżącej produkcji rozbudować obecną instalację oraz w jaki sposób najbardziej efektywnie wykorzystać już poczynione inwestycje w sprzęt i oprogramowanie.
 • Brakuje Ci odpowiednich raportów lub dostępu do historycznych danych?
  Dokonamy audytu aplikacji, wysłuchamy Twoich potrzeb, podpowiemy jak optymalnie je zrealizować. Zaproponujemy odpowiednie narzędzia lub rozwiązanie pilotażowe, abyś był pewien, że właśnie tego oczekujesz.
 • Poszukujesz godnego zaufania partnera przy projektowaniu i wdrażaniu systemu SCADA?
  Zaufaj wieloletnim doświadczeniom naszym i naszych partnerów we wszystkich branżach przemysłu. Gwarantem dobrego wyboru są także renomowane rozwiązania światowego lidera IT dla przemysłu – firmy GE Digital.
Formularz kontaktowy

Prześlij zapytanie lub zostaw swoje dane kontaktowe – skontaktujemy się z Tobą!Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych – VIX Automation sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, ul Żeliwna 43, 40-852, w celu obsługi przesłanego zapytania oraz w prawnie usprawiedliwionym celu administratora danych. Mam świadomość, że zgodę mogę w każdej chwili wycofać, mam prawo do wglądu i edycji swoich danych. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Przechowujemy Twoje dane aż do momentu wycofania Twojej zgody. Wszelkie pytania dotyczące Twoich danych osobowych oraz prośby o modyfikację i zmianę należy kierować na adres dane.osobowe@vix.com.pl. Pozostałe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności*

Poznaj naszą politykę prywatności

Potwierdzam zapoznanie się z polityką prywatności*


Top
Show