Wdrażamy idee Przemysłu 4.0 – Druk 3D

Z przyjemnością informujemy, że VIX Automation został jednym z  udziałowców polskiego oddziału firmy 3D Center. Do porozumienia między firmami doszło w pod koniec stycznia.

3D Center jest międzynarodowym centrum usług addytywnych, zajmującym się głownie drukiem 3D. Grupa działa aktualnie na obszarze całej Skandynawii, krajów nadbałtyckich, a także od niedawna w Polsce. Prócz usług dystrybucyjnych firma zajmuje się także szkoleniami, doradztwem, dystrybucją materiałów do zastosowań profesjonalnych i produkcji.

3D Center jest m.in. autoryzowanym dystrybutorem drukarek 3D firmy HP. Amerykański producent jest aktualnie liderem na rynku drukarek 3D, a dokonał tego poprzez zastosowanie innowacyjnej i autorskiej metody druku. Multi Jet Fusion, w opozycji do SLS, opiera się na spajaniu kolejnych warstw proszków tworzyw sztucznych za pomocą lepiszcza i zgrzewaniu całej struktury w wysokiej temperaturze. Zastosowanie tej technologii sprawia, że wydruk powstaje od 3 do 10 razy szybciej (w zależności od jego skomplikowania), a także jest dużo wydajniejszy.

VIX Automation od początku swojej działalności wspiera swoich klientów oraz partnerów w obszarach automatyki przemysłowej. Od kliku zaś lat intensywnie wspomaga rozwój idei Przemysłu 4.0 w Polsce, edukując użytkowników w zakresie metodyki pracy, mobilności, automatyzacji procesów, czy Big Data. Związanie się kapitałowo z 3D Center Polska to kolejny krok w rozwoju firmy oraz jej usług. Synergia cennego doświadczenia VIX Automation na rynku informatycznym i rynku automatyki przemysłowej, a także innowacyjnego know-how dystrybutora drukarek do druku 3D pozwoli na wdrażanie idei Przemysłu 4.0 w życie.

Nie tylko krzewimy ideę Przemysłu 4.0, ale aktywnie wdrażamy ją u naszych partnerów z powodzeniem oraz realnym wpływem na efektywność zakładów przemysłowych. Chcemy jednak ciągle budować i poszerzać swoje kompetencje. Jak zwykle proponujemy naszym klientom najlepsze rozwiązania, stąd decyzja o wejściu w kooperację z 3D Center.

Mariusz Benna

Prezes zarządu VIX Automation

Więcej informacji o usługach druku 3D w naszej ofercie VIX Automation >>

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności