Poznaj Proficy iFIX 2022

Nowa wersja systemu SCADA od GE Digital

Jednej z wiodących aplikacji SCADA - Proficy iFIX, produkcji amerykańskiego giganta GE Digital, w tej branży nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Proficy iFIX jest obecny w prawie 20 tys. zakładach przemysłowych, w 36 branżach, w 90 krajach na całym świecie. Będący częścią rodziny Proficy system zapewnia szybki wgląd w dane, wysoką wydajność operacji oraz niezawodną kontrolę procesu.

Teraz otwarty, skalowalny i elastyczny system w architekturze klient-serwer, jest dostępny w nowej wersji: iFIX 2022! 

Co nowego oferuje Proficy HMI/SCADA iFIX 2022?

Dostępne od wersji 6.5 systemy przykładowe, w wersji iFIX 2022 zostały wzbogacone o pakiet Productivity Tools. Użytkownik poza systemem dla fabryki soku i stacji uzdatniania wody otrzymuje teraz także dostęp do przykładowych aplikacji dla branży farmaceutycznej, chemicznej i energetycznej, pokazujących szerokie możliwości pakietu Productivity Tools (takie jak menu nawigacyjne, rozbudowana stacyjka operatorska, kontrolka alarmów i zdarzeń, przybliżanie elementów ekranu, itp.). Productivity Tools to pakiet ulepszeń dla systemu iFIX, które umożliwiają szybsze wdrożenie, poprawiają użyteczność i sprawiają, że operacje są łatwiejsze, szybsze i bezpieczniejsze. Pakiet ten jest bezpłatny przy zakupie licencji iFIX z dodatkowym planem opieki serwisowej Acceleration Plan.

WIĘCEJ O PRODUCTIVITY TOOLS >>

ifix 2022

Inne usprawnienia w Proficy iFIX 2022 to m.in.:

 • Ulepszenia w wykorzystaniu modelu (obsługa symboli oraz wyrażeń) umożliwiają obsługę szerszej gamy urządzeń
 • Uproszczone przeglądanie sterowników PLC i systemów sterowania za pośrednictwem OPC UA i IGS
 • Krótszy czas aktualizacji, dzięki zmodyfikowanemu instalatorowi oraz nowy, zintegrowany instalator, umożliwiający jednoczesną instalację ważniejszych produktów GE Digital: iFIX, Historian, Proficy Licensing, Configuration Hub
 • Obsługa infrastruktury chmurowej (Azure VM, AWS VM i chmura hybrydowa), co przekłada się na możliwość obniżenia kosztu sprzętu, scentralizowania operacji i ułatwienia zdalnego dostępu
 • Zwiększony maksymalny rozmiar pojedynczej bazy danych – obsługa ponad 65 tys. bloków jednego typu w bazie danych iFIX (czyli 2x więcej niż do tej pory)
 • Możliwość ponownego wykorzystania uprzednio stworzonego rysunku do kolejnych urządzeń tego samego typu.
 • Zmiany w zakładce Alarm Summary – możliwość kontekstowego filtrowania alarmów na podstawie modelu
 • Nowy, dodatkowy mechanizm ochrony (Proficy Authentication – UAA) – umożliwia stosowanie wspólnych kont dla Proficy iFIX, Proficy Historian (wraz z narzędziami web’owymi), Proficy Operations Hub, etc. – stanowiący alternatywę dla kont domenowych
 • Wsparcie dla Microsoft Windows 11 i Microsoft Windows Server 2022

Potrzebujesz czegoś więcej, niż SCADA? Skorzystaj z promocji Kompletna SCADA! W jej ramach nowi klienci mają do dyspozycji:

 • iFIX Developer 10 000 I/O (w opcji z redundancją)
 • Historian Essentials 10 000 I/O (w tym Alarm & Events i kolektor redundantny)
 • iClient Runtime/ iClient TS – aż 25 klientów!
 • IGS Basic
 • Acceleration Plan Standard na 1 rok

Nie jesteś nowym klientem i korzystasz już z iFIXa? Możesz skorzystać z promocji Winback 2022, która oferuje atrakcyjne warunki na aktualizację licencji w pakiecie z 3-letnim wsparciem GE Digital.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY PROMOCJI>>

Co jeszcze oferuje Proficy iFIX 2022?

ifix 2022

Wysokowydajna SCADA
Wspomniane już wcześniej systemy przykładowe oraz rozbudowana baza predefiniowanych obiektów i szablonów, zaprojektowanych zgodnie z koncepcją High Performance HMI, a także funkcje oparte na standardach ISA (wysokowydajne dynama, odkładanie alarmów i wizualizacja oparta na modelach), znacznie skracają czas i koszty tworzenia efektywnych ekranów SCADA, z dobrze zaprojektowanym UX (user experience). Przekłada się to na poprawę szybkości reakcji operatora, a w rezultacie na dłuższy czasu bezawaryjnej pracy.

Szybkość rozwoju dzięki Configuration Hub
Obiektowa orientacja systemu iFIX w scentralizowanym środowisku webowym Configuration Hub, umożliwia użytkownikom szybkie:

 • łączenie się z ustrukturyzowanymi źródłami danych, takimi jak sterowniki PLC
 • przeglądanie hierarchicznych zasobów PLC, a także innych źródeł danych, jak IGS i OPC UA
 • tworzenie obiektów, szablonów modeli, takich jak zbiorniki i pompy, instancje obiektów i zmienne w bazie danych
 • wykorzystywanie nowoczesnego, opartego na sieci web, strukturalnego menedżera baz danych
 • wyświetlanie rysunków systemu iFIX i obiektów graficznych opartych o model
 • automatyczne tworzenie zmiennych w systemach Proficy iFIX i Historian, co znacznie redukuje czas konfiguracji.

ifix orientacja obiektowa
Dzięki ujednoliconemu środowisku konfiguracyjnemu można uzyskać dostęp oraz zarządzać danymi wszystkich węzłów systemu iFIX w sieci, wykorzystując cyfrowe certyfikaty, zapewniające bezpieczne połączenie między klientem WWW, a serwerami SCADA.
Wielu programistów HMI/SCADA może pracować jednocześnie nad tym samym projektem z poziomu przeglądarki internetowej, z dowolnego miejsca w sieci.

POBIERZ I PRZETESTUJ WERSJĘ DEMO IFIX 2022 >>

Wizualizacja w dowolnym miejscu i czasie
Dzięki szerokiej gamie klientów zgodnych z HTML5, takich jak Proficy Webspace i Proficy Operations Hub, dostęp do ekranów Proficy iFIX jest możliwy w dowolnym miejscu i czasie, na komputerze stacjonarnym, tablecie lub smartfonie.

Archiwizacja w cenie
Nawet do 1000 I/O z przemysłową bazą danych Historian Essentials.

Inteligentne alarmowanie
Nawet najlepsi operatorzy popełniają błędy, które mogą być kosztowne. Korzystanie z nowoczesnych technologii alarmowych, które umożliwiają nadanie alarmom właściwych priorytetów, daje możliwość podjęcia odpowiednich działań bez zbędnej zwłoki.

Wysoce rozszerzalna architektura, szerokie możliwości komunikacyjne
Duża skalowalność SCADA iFIX pozwala na efektywne zastosowanie go zarówno w małych, jednostanowiskowych instalacjach, jak i dużych systemach sieciowych z wieloma rozproszonymi klientami i serwerami. Szeroka baza driverów komunikacyjnych zapewnia stabilne i wydajne połączenie systemu IFIX z urządzeniami automatyki przemysłowej.

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności