SCADA w szkole średniej

Jako absolwenci najlepszych uczelni technicznych w kraju i dystrybutor wiodącego oprogramowania typu SCADA na polskim rynku czujemy odpowiedzialność za nowe pokolenie inżynierów. Dlatego też wspieramy studentów m.in. Politechniki Śląskiej, Politechniki Łódzkiej, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i wielu innych uczelni.

Jesteśmy także obecni w szkołach średnich szkoląc z zakresu obsługi oprogramowania SCADA iFIX. Dzięki takim prezentacjom uczniowie szkół o profilu technicznym wdrażają się w tajniki pracy automatyków i inżynierów produkcji, co (mamy nadzieję) pozwala im zdecydować o dalszej ścieżce kariery. Szkolenia dla uczniów szkół średnich technicznych mogą być także finansowane ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach regionalnych programów operacyjnych.

Szkolenia to podstawa!

Staramy się młodszym kolegom pomóc w wyborze studiów a docelowo przyszłej pracy, pokazując tajniki pracy inżyniera produkcji w nowoczesnym i w pełni zautomatyzowanym przedsiębiorstwie. Udowadniamy jak istotne i odpowiedzialne jest stanowisko inżyniera ruchu, automatyka czy inżyniera produkcji. Wiemy, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim fascynacja, właśnie nią staramy się zarazić młodych adeptów szkół technicznych – mówi Mateusz Glanowski, kierownik działu wdrożeń VIX Automation.

Na początku marca byliśmy obecni w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, gdzie Mateusz poprowadził szkolenie pt. Podstawy programowania i obsługi pakietu HMI/SCADA iFIX Ver 5.8 PL. Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym są systemy HMI/SCADA jaka jest ich rola i jak wygląda proces sterowania w najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych. Dodatkowo poprzez realizację praktycznych ćwiczeń mogli poczuć się jako projektanci i programiści systemów wizualizacji oraz poznać szereg możliwości jakie daje oprogramowanie Proficy iFIX. Szkolenia tego typu mogą odbywać się zarówno w salach szkolnych, jak w naszym Centrum Szkoleniowym.

Chcesz, aby uczniowie Twojej szkoły dowiedzieli się więcej o rozwiązaniach SCADA? Napisz do nas: vix@vix.com.pl  lub zajrzyj do zakładki szkolenia.

Więcej informacji o naszej współpracy z instytucjami edukacyjnymi znajdziesz tutaj.

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności