VI Konferencja za nami

VI Konferencja Użytkowników GE Digital już za nami. Gdańska, morska przygoda dobiega końca. Tym razem konferencja organizowana przez VIX Automation zagościła w Gdańsku, mieście o wspaniałej historii, także przemysłowej. Klienci oraz partnerzy firmy spotkali się 4. oraz 5. października w hotelu Mercure Posejdon, aby porozmawiać o wyzwaniach i możliwościach, jakie niesie ze sobą idea Przemysłu 4.0.

Tegoroczne spotkanie użytkowników GE Digital upłynęło pod hasłem „Obierz kurs na Przemysł 4.0”. Spotkanie tradycyjnie otworzył Mariusz Benna – prezes VIX Automation, który opowiedział o elementach czwartej rewolucji przemysłowej, przy okazji zaznaczając kierunki rozwojowe firmy.

Podróż w stronę Przemysłu 4.0

Podróż w stronę Industry 4.0 zaczęła się nietypowo, bo od podróży łodzią podwodną, w którą zabrał nas dr inż. Józef Małecki, prodziekan Akademii Marynarki Wojennej. Następnie uczestnicy zapoznali  się z nowościami w ofercie GE Digital, produktami Win911 (zaawansowane alarmowanie dla SCADA) oraz WebHMI (wersja 2.2, klient webowy i mobilny dla SCADA iFIX). Klienci mogli doświadczyć na własnej skórze, a w zasadzie na własnych telefonach, jak działa system alarmowania Win911. Paweł Nowak (szef działu technicznego VIX) podczas swojej prezentacji poprowadził live demo.

Mielizny i burze

Obierając kurs na Przemysł 4.0 trzeba mieć świadomość mielizn oraz innych problemów, które mogą nas spotkać ‘na morzu’. Jednym z elementów nowoczesnego przemysłu jest zarządzanie Big Data. W przemyśle właściwie zebrane i zarchiwizowane dane to klucz do przewidywania awarii, czyli wprost… unikania mielizn. Tego też dotyczyła prezentacja Pawła Morkisza (Reliability Solutions Sp. z o.o.). Tegoroczną edycję uświetnił Mateusz Kusznierewicz, dwukrotny medalista olimpijski oraz kilkukrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy, który opowiedział o sposobach na radzenie sobie z burzą na morzu, czyli ze stresem.

To nie koniec kursu na Przemysł 4.0, możliwości oprogramowania CSense przedstawił Ivan Nekrasov, członek składu inżynierskiego producenta GE Digital. Paweł Nowak (VIX Automation) przekazywał nowości dotyczące robotyki w przedsiębiorstwach, które już obrały kurs na Przemysł 4.0 – zapoznając uczestników z robotem firmy Kawasaki. Jednym z bardziej fascynujących i pobudzających wyobraźnię elementów Industry 4.0 jest druk 3D. Krzysztof Nowak z 3D Center zabrał słuchaczy w podróż po nieskończonych możliwościach tej technologii.

Mateusz Kusznierewicz podczas swojej prelekcji

Życiodajna Woda

Wyróżnikiem konferencji, które organizuje VIX Automation, jest oddanie mikrofonu samym uczestnikom, użytkownikom oprogramowania GE Digital. Tak też się stało i w tym roku. Menadżer ds. kluczowych klientów VIX Automation, Grzegorz Stawarz poprowadził prezentację o życiodajnej wodzie, czyli automatyce w przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych. Grzegorz poprowadził prelekcję wraz z Stanisławem Janikiem ze ZWIK Racibórz oraz Tomaszem Kowalskim z Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Kutnie. Podobnie Paweł Czepiel, kierownik działu handlowego VIX Automation zaprosił do współprowadzenia prezentacji „Zawsze dopłynąć do brzegu – o zarządzaniu produkcją” Jarosława Nowaka z firmy Powiśle. Autentyczne historie wdrożeń (i prezentacja ich pozytywnych efektów) opowiedziane przez praktyków to najlepsze świadectwo działań VIX Automation na rynku automatyki przemysłowej.

Woda i ropa – wizyta referencyjna: Naftoport

Nie obyło się w tym roku bez wizyty referencyjnej – tym razem odwiedziliśmy Naftoport. który wykonuje przeładunki ropy naftowej i produktów naftowych w Porcie Gdańskim. Spółka jest jednym z najważniejszych ogniw dostaw oraz tranzytu ropy naftowej dla polskich i niemieckich rafinerii. W trakcie wizyty uczestnicy mogli przyjrzeć się rozwiązaniom Proficy iFIX, Proficy Webspace czy Proficy Historian na miejscu, w trakcie pracy. Wychodząc prawie kilometr w morze, zwiedziliśmy dyspozytornię, dyżurkę przeciwpożarową, a także pirs. Uczestnicy byli jednocześnie gośćmi Kapitanatu Portu Gdańskiego, w trakcie kawy w chmurach (gondola budynku kapitanatu) mogli wysłuchać kilku słów o rozwoju Portu w ostatnich latach.

Spotkanie objęły Patronatem Medialnym takie wydawnictwa i portale branżowe jak: AutomatykaB2B, Automatyka Podzespoły Aplikacje, AutomatykaOnline.pl, Miesięcznik Branżowy Automatyka, Służby Utrzymania Ruchu, periodyk Kierunek Wod-Kan, magazyn i portal Control Engineering, portal logistyczny.com oraz magazyn KAIZEN.

Największa konferencja VIX Automation

VI Konferencja użytkowników GE Digital była największym dotychczas wydarzeniem organizowanym przez VIX Automation. 70 gości, w tym ponad 50 użytkowników rozwiązań GE Digital, prelegenci z firm partnerskich (3D Center, Reliability Solutions, Naftoport), przedstawiciele prasy branżowej.

Niezwykle nośny temat czwartej rewolucji przemysłowej został podzielony przez VIX Automation bloki. Specjaliści w swoich dziedzinach opowiedzieli o konkretnych elementach Przemysłu 4.0, takich jak mobilność, druk 3D, robotyka i IIoT czy zastosowanie Big Data w przewidywaniu awarii. Nowatorskie podejście do przedstawionej tematyki, live demo, wiedza techniczna, a także zaangażowanie samych uczestników – wpływają na wyjątkowy charakter tego wydarzenia. Po 5 latach konferencja przeszła także lekki lifting, która jest zapowiedzią dalszych zmian w jej formule. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez VIX Automation!

Cała naprzód! W stronę kolejnej konferencji! Chcesz wziąć w niej udział? Daj nam znać

Zobacz więcej zdjęć >>

Zobacz jak było w 2017 >>

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności