2021 w VIX Automation

Minął (a w zasadzie mija) kolejny rok. Bogatsi o nowe doświadczenia oraz nowe projekty możemy przystąpić do podsumowania 2021 i powoli przymierzamy się do projektów roku 2022.

… a mamy więcej rąk do pracy!

W tym roku powitaliśmy aż 3 nowych pracowników. Dwie osoby wsparły nasz dział techniczny, a dział wsparcia wdrożeń wzbogacił się o jednego nowego inżyniera. Do działu handlowego zaś powróciły dwie młode mamy z urlopu macierzyńskiego!  Mamy zatem więcej siły, mocy przerobowych i duże apetyty kolejny udany biznesowo rok!

VIX Automation pracownicy

Dawid i Piotr dołączyli do VIX Automation w 2021 roku

Apetyt na sukces

Za nami kolejny udany rok. Udało nam się zamknąć wiele trudnych i wymagających projektów dotyczących zarówno systemów SCADA, jak OEE, czy też MES. Nasz dział wsparcia wdrożeń realizował implementacje w zakładach chemicznych, spożywczych, wodno-kanalizacyjnych, a także produkujących elementy plastikowe czy też gazy przemysłowe. Byliśmy obecni w małych zakładach przemysłowych, jak również w tych dużych. Częścią naszych wdrożeń pochwaliliśmy się w ramach filmów referencyjnych, które nagrywaliśmy w trudnych pandemicznych warunkach.

Efekty możecie podejrzeć tutaj: www.youtube.com/watch?v=aqtCEQYAepo
oraz tutaj: www.youtube.com/watch?v=o-MdUznVAso

Tarkett - kontrola jakości

Linia produkcyjna w zakładzie Tarkett Polska

Już teraz zapełniamy kalendarz działu wsparcia wdrożeń usług na 2022 rok, a skoro mowa o usługach… Pandemia niestety nie sprzyja szkoleniom realizowanym w naszej siedzibie, mimo zachowania wszelkich rygorów sanitarnych. Jednak przyspieszyły szkolenia realizowane zdalnie, a także te dedykowane, realizowane w siedzibie klienta.

Nasi inżynierowie wykonali w tym roku także kilkanaście audytów systemów produkcyjnych (część prac może odbywać się zdalnie), wspierając polskich przedsiębiorców raportami poaudytowymi, wnioskami oraz sugestiami.

Nie tylko prace usługowe

Jako dystrybutor oprogramowania GE Digital możemy pochwalić się sporym wzrostem sprzedaży licencji – w tym roku prawie 500 licencji oprogramowania Proficy iFIX znalazło dla siebie zastosowanie w zakładach przemysłowych w całym kraju. Udzieliliśmy także ponad 1000 dostępów do Portalu VIX Automation (vix.com.pl/portal).

Odpowiedzialni za młodych

W gronie tych 1000 dostępów byli także studenci uczelni wyższych z całego kraju, wykorzystujących iFIXa w pracach dyplomowych, projektach semestralnych czy też na potrzeby zajęć. Przez VIX Automation przewinęło się w tym roku 10 stażystów z różnych uczelni, którzy wdrażali się w tajniki pracy na stanowisku inżynier oprogramowania. Gościliśmy także z wykładami dotyczącymi systemów pokazowych, pierwszych kroków z iFIXem oraz klientów mobilnych GE Digital na wielu wydziałach zajmujących się systemami SCADA. Warto także przypomnieć, że od tego roku akademickiego jesteśmy patronem kierunku Automatyka i Robotyka Przemysłowa na wydziale Mechnicznym-Technologicznym Politechniki Śląskiej.

Spotkania… spotkania…

Mimo niesprzyjających warunków udało nam się przemierzać kraj w celu spotkania się z naszymi klientami (zawsze w rygorze sanitarnym). Nasi handlowcy oraz wdrożeniowcy odbyli ponad 250 spotkań z klientami! To jednak nie wszystko! We wrześniu, po roku przerwy, udało nam się także zorganizować 8. Konferencję VIX Automation. Spotkaliśmy się w nieco mniejszym gronie niż dotychczas, jednak spora pigułka wiedzy o współczesnej automatyce oraz niezapomniana atmosfera pozostały niezmienne od czasów przedpandemicznych. Braliśmy także udział w zdalnej konferencji Cloud Computing wraz z naszym partnerem – firmą Polcom. To nie koniec zdalnych spotkań – sami zorganizowaliśmy 4 webinaria dla naszych klientów.

Po roku przerwy zorganizowaliśmy także imprezę firmową, w tak dużym gronie nie widzieliśmy się od 2019 rok – świetnie było się zobaczyć! Wystartowaliśmy też w Business Runie (poprawiając wyniki sprzed roku).

8. Konferencja VIX Automation

Zdobywcy Nagród 15-lecia VIX Automation podczas 8. Konferencji VIX Automation

Rok nowości

GE Digital nie zapomniało o nowościach. Powitaliśmy w tym roku nową wersję iFIXa (6.5 wraz z Communicatios Hubem). Najnowsza wersja iFIXa została nawet wyróżniona w ramach kategorii software w konkursie Leadership in Engineering Achivement Program. W 2021 pojawiły się także dwie nowe wersje Historiana (9.0 i  9.1), kolejna odsłona Cimplicity (11.1) oraz nowa wersja Proficy CSense. Mamy już pewne przecieki, że kolejny 2022 będzie równie obfity w nowości i aktualizacje oprogramowania Proficy, zatem koniecznie śledźcie naszego bloga i media społecznościowe!

Jaki będzie 2022?

Oby jeszcze lepszy od 2021! Mimo przeciwieństw oraz sporej dozy niepewności 2021 był bardzo udanym rokiem. Kończymy go życząc sobie co najmniej tak dobrego kolejnego roku! W grudniu 2022 damy znać, czy nasze życzenie się spełniło!

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności