8. Konferencja VIX Automation – relacja

Wszystko co dobre, szybko się kończy – kolejna konferencja organizowana przez VIX Automation dobiegła końca po trzech dniach wypełnionych profesjonalną wiedzą, ale też (jak zwykle) niespodziankami oraz fenomenalną atmosferą. Tegoroczne wydarzenie pod hasłem „Poskromić Dane” odbyło się w dniach 22-24 września w Sulejowie. W miejscu niebanalnym, bo XII-wiecznym opactwie cysterskim. 

Konferencję otworzył specjalista ds. marketingu Piotr Kondrak, który po przekazaniu paru informacji logistycznych, a także protokołu bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią oddał głos prelegentom. Pierwszym z nich był Grzegorz Stawarz, który opowiedział o konieczności wdrażania lepszych rozwiązań dla kontroli jakości. Posłużył się przykładem firmy Tarkett i rozwiązań, które tam wdrożyliśmy, pozbywając się na dobre zeszytów, w których notowano straty. Do Grzegorza dołączył przedstawiciel firmy Tarkett – Szymon Stępień, który podkreślił wagę wdrożenia oprogramowania GE Digital i jego wpływ na rozwój firmy, a także zmniejszenie udziału strat, co przekłada się na korzyści finansowe.

Nietypowe zastosowanie rozwiązań GE Digital i fascynująca opowieść o tym, jak można usprawnić tak krytyczny proces jak kontrola jakości, jeśli tylko chce się taki proces zmienić.

Gość konferencji

o prezentacji Grzegorza Stawarza i Szymona Stępnia

Zaraz za Grzegorzem na scenie pojawił się Szymon Tomiczek, który opowiedział o nowościach, które pojawiły się w ciągu ostatnich dwóch lat w oprogramowaniu GE Digital – a było o czym mówić: Configuration Hub dla Proficy iFIX oraz Proficy Historian, zmiany w Proficy Operations Hub, czy wreszcie nowe wersje naszych flagowców. Jeszcze przed przerwą Szymona zastąpił Paweł Czepiel, który opowiedział o konieczności stosowania rozwiązań do pracy zdalnej na przykładzie naszego rozwiązania Proficy Webspace. O doświadczeniach z nim związanych opowiedział także jeden z klientów rozwiązania Proficy Webspace.

Konferencja VIX Automation to także okazja do zaznajomienia się z innymi produktami, spoza rodziny GE Digital, jednak trwale zmieniającymi polskie przedsiębiorstwa produkcyjne i wpływającymi na ich innowacyjność. Takim właśnie produktem (oczywiście wspierającym poskramianie danych) jest wirtualizacja. O niej opowiedzieli nasi goście i partnerzy z firmy Polcom: Agnieszka Dymek i Mariusz Firganek, a także wdrożeniowiec VIX Automation Mateusz Glanowski.

8. Konferencja VIX Automation

Łukasz Buczek (VIX Automation) podczas swojej prelekcji na temat Proficy CSense

Tuż za nimi z prezentacją o digitalizacji przedsiębiorstw i szerokim portfolio produktowym wystąpił Thomas Schulz z GE Digital. Ważnym aspektem konferencji VIX Automation są realne doświadczenia, które wynoszą ze zrealizowanych wdrożeń inżynierowie. O nich chwilę opowiedział duet Paweł Czepiel oraz Mateusz Glanowski. Opowiedzieli oni jak opierać swoje decyzje o realne i rzetelne dane, skąd te dane brać i jak wyliczać OEE dla zakładu. Innym omawianym przez ten tandem zagadnieniem był styk systemów MES, SCADA, OEE z systemami ERP. Drugą sesję zakończyła Julita Elijasz-Szczepanek, koordynatorka działu szkoleniowego, zachęcając do skorzystania z oferty Szkoleń VIX Automation.

VIX Automation podaje także deser przed przerwą obiadową… i na deser zostawiono rozwiązanie Proficy CSense,  o którym opowiedział Łukasz Buczek. CSense pozwala na zaawansowaną analizę danych, a także ich prognozowanie, tworzenie modelu cyfrowego bliźniaka i wiele więcej!

Na koniec wystąpił trener-statystyk naszych brązowych medalistów mistrzostw Europy, Reprezentacji Polski w siatkówce, a także PGE Skry Bełchatów Robert Kaźmierczak. Robert opowiedział o analizie danych w wielkim sporcie, pracy z naszymi siatkarzami, a także zdradził kilka zakulisowych historii dotyczących dużych zawodów sportowych. Pokazał także uczestnikom oprogramowanie, na którym pracują trenerzy-analitycy i udowodnił że… wszyscy poskramiamy dane. Trzeba mieć tylko do tego odpowiednie narzędzia.

8. Konferencja VIX Automation

Spływ kajakowy rzeką Pilicą

Konferencja VIX Automation to nie tylko historie wdrożeń i opowieści o produktach biznesowych. To także wyśmienita atmosfera. Tuż po tegorocznej części konferencyjnej Manager ds. Kluczowych Klientów VIX Automation zabrał część gości na krótki spływ kajakowy pobliską Pilicą. Pozostali zaś mogli skorzystać z uroków i gościnności hotelu oraz jego najbliższej okolicy.

To nie był jednak koniec tego fantastycznego dnia! Wieczorem rozpoczęliśmy obchody 15-lecia działalności VIX Automation. Najpierw rozgrzewając gości tańcem ognia w wykonaniu grupy Nam-Tara, a później przemówieniem prezesa. Prezes firmy Mariusz Benna opowiedział o 15 latach pracy VIX Automation i trzech filarach, na których opiera się katowicka firma. Te trzy filary to PRACOWNICY, PRODUKT oraz KLIENCI. I właśnie w takich kategoriach zostały przyznane nagrody specjalne.

Ta firma opiera się od 15 lat na trzech filarach - pierwszy to Pracownicy, drugi to doskonały produkt, trzeci to Wy... Klienci

Mariusz Benna

Prezes VIX Automation

W kategorii Pracownicy za 15 lat pracy nagrody odebrali Paweł Czepiel oraz Grzegorz Stawarz – pracownicy działu handlowego, związani z dystrybutorem rozwiązań GE Digital od początku swojej pracy zawodowej. W kategorii Produkt nagrodę otrzymało (bez większych niespodzianek) GE Digital, a odebrał ją Thomas Schulz za efektywne wspieranie biznesu. W kategorii Klienci spotkaliśmy się z trzema wyróżnieniami. Najbardziej kompleksowe instalacja systemów GE Digital w Polsce w kategorii Przedsiębiorstwo Produkcyjne – Grupa Azoty Z.A. Puławy SA, Najbardziej kompleksowe instalacja systemów GE Digital w Polsce w kategorii Przedsiębiorstwo Komunalne – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o. oraz za Wieloletni kontrakt serwisowy GE Digital – Avon Operations Polska.

8. Konferencja VIX Automation

Zdobywcy Nagród 15-lecia VIX Automation

Reszta wieczoru upłynęła w atmosferze kasyna, goście mogli zagrać w kości, blackjacka, ruletkę oraz oczywiście w pokera. Mimo że nie grano na prawdziwe pieniądze w każdym obudziła się żyłka hazardzisty, a trofea ‘króla stołu’ czekały na zwycięzców. Okazali się nimi Magdalena, Szymon, Daniel oraz Tomasz.

Ostatni dzień konferencji, tradycyjnie poświęcany na wizytę referencyjną – z wiadomych względów nie mogła się ona odbyć, poświecono na panele dyskusyjne oraz przede wszystkim interaktywne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, przeprowadzone przez ratowników medycznych i szkoleniowców z firmy Eskulapa. Profesjonalnie przygotowany zespół ratowników najpierw przeszkolił gości VIX Automation, a później… sprawdził wiedzę na żywo w sytuacjach kryzysowych i symulacjach. Tworzyło to świetną ramę z środowym spotkaniem (dzień poprzedzający konferencję, kiedy goście zaczynają się już zjeżdżać na wydarzenie), w którym ratownicy medyczny opowiedzieli o pracy z psami przewodnikami, psami zaprzęgowymi oraz psami szukającymi (pracującymi np. na gruzach, po trzęsieniach ziemi, zawaleniu budynku).

8. Konferencja VIX Automation

Pamiątkowe zdjęcie po praktycznym szkoleniu z pierwszej pomocy

Partnerami medialnymi wydarzenia były iautomatyka.pl, automatykab2b, miesięcznik Automatyka, Podzespoły i Aplikacje oraz Control Engineering Polska.

Tegoroczna Konferencja VIX Automation to sprzężona wiedza z rynku automatyki z dwóch lat! W ubiegłym roku niestety wydarzenie nie odbyło się ze względu na pandemię COVID-19. Jednak w tym roku VIX Automation wrócił do swoich klientów, co prawda w rygorze sanitarnym (pandemia nadal trwa),  jednak większy, silniejszy i bogatszy o doświadczenia!

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności