Kariera

Trzonem VIX Automation jest zespół inżynierów automatyków – absolwentów najlepszych w Polsce uczelni technicznych. W ramach firmy funkcjonują działy: handlowy, techniczny, wsparcia wdrożeń oraz marketingowy. W ciągu 18 lat istnienia na rynku tworzymy stabilny zespół, budowany na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Sprawdź oferty pracy!
VixTeam

Jesteśmy zespołem inżynierów i nie tylko ;)

Praca w VIX Automation to pewność współpracy ze specjalistami w swoim fachu. Cenimy wymianę wiedzy, umiejętności i doświadczeń między naszymi pracownikami.
Jako firma wspieramy pracowników w poszerzaniu kompetencji i zdobywaniu nowych doświadczeń zawodowych, bo wiemy, że wraz z rozwojem naszej kadry, zmieniamy się na lepsze także jako firma.

Oferty pracy

 • Aktualnie poszukujemy kandydata/kandydatki na stanowisko Automatyka Programisty:

  Twoje korzyści:

  Jeśli szukasz pracodawcy, z którym mógłbyś/mogłabyś się związać na dłuższy czas i w trakcie swej pracy stale się rozwijać, to ogłoszenie to jest właśnie dla Ciebie! Przez 18 lat istnienia na rynku tworzymy stabilny zespół, budowany na wzajemnym szacunku i zaufaniu. W realizacji tego celu pomagają nam między innymi:

  • system wynagrodzeń i premii, dający realny udział w wypracowanych przez firmę zyskach
  • przejrzyste zasady i wartości obowiązujące w firmie
  • stały rozwój zawodowy i dostęp do profesjonalnych szkoleń
  • dostęp (jako dystrybutor GE Digital) do najnowszych technologii IT dla przemysłu
  • prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie na życie

  Wyzwania i odpowiedzialność:

  Odpowiedzialność to w naszej firmie słowo klucz. Chcemy, żebyś w miarę rozwoju swoich umiejętności brał/brała odpowiedzialność za coraz większe wyzwania w obszarach:

  • realizacji projektów z zakresu automatyki i oprogramowania przemysłowego
  • tworzenia koncepcji rozwiązań IT dla produkcji
  • projektowania i programowania elementów systemów SCADA / PLC / MES / systemów raportowych
  • realizacji projektów w oparciu o sterowniki oraz panele HMI firmy Siemens w środowisku TIA Portal

  Twoja praca będzie się odbywała w zespole projektowym w siedzibie firmy w Katowicach oraz u naszych klientów (sporadyczne, kilkudniowe wyjazdy głównie na terenie Polski).

  Nasze oczekiwania:

  Najważniejsze czego oczekujemy, to umiejętność uczenia się oraz chęć do stałego rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń lub kwalifikacji. Ponadto, ze względu na specyfikę naszej branży i jakość naszych działań, mamy także oczekiwania wstępne:

  • wykształcenie wyższe techniczne (kierunki: informatyka, automatyka oraz pokrewne)
  • doświadczenie w realizacji projektów opartych o systemy SCADA (np. iFIX)
  • doświadczenie w realizacji projektów w środowisku TIA Portal
  • umiejętność czytania schematów elektrycznych
  • doświadczenie w doborze i konfiguracji konwerterów komunikacyjnych
  • umiejętność ustalania priorytetów i samodzielnej pracy
  • praktyczna znajomość języka angielskiego
  • prawo jazdy kat. B

  Dodatkowym atutem będzie:

  • praktyczna umiejętność programowania sterowników (GE / EMERSON, Allen-Bradley itd.)
  • praktyczna umiejętność programowania w językach wysokopoziomowych
  • praktyczna umiejętność programowania w języku Visual Basic
  • praktyczna umiejętność programowania w języku C# oraz programowania obiektowego
  • znajomość dobrych praktyk programistycznych

   

  Jeśli uważasz, że nasze zasady są zgodne z Twoimi oczekiwaniami i zechcesz wspólnie z nami realizować postawione cele, prześlij swoje CV na adres: rekrutacja@vix.com.pl

  Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

   

  Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest VIX AUTOMATION Sp. z o.o., z siedzibą w Katowicach przy ul. Żeliwnej 43, 40-852 Katowice, KRS: 0000247380, REGON: 240214146, NIP: 9542531885 (dalej: „Spółka”).
  2. Z Administratorem można skontaktować się listownie pod wyżej wskazanym adresem za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem:  dane.osobowe@vix.com.pl
  3. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji procesu rekrutacyjnego.
  4. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja obowiązku prawnego wynikającego z przepisów Kodeksu pracy w zakresie danych osobowych takich jak: imię i nazwisko, dane kontaktowe, data urodzenia, wykształcenie oraz historia zatrudnienia. W zakresie pozostałych danych osobowych podstawą prawną ich przetwarzania jest Twoja zgoda, gdyż tylko od Ciebie zależy jakie dane przekażesz nam w swojej aplikacji.
  5. Nie przechowujemy Twoich danych dłużej niż to konieczne. Czas przechowywania danych osobowych zależy od czasu trwania procesu rekrutacyjnego. Po jego zakończeniu Twoje dane będą przechowywane przez okres maksymalnie 3 lat. Jeżeli wyraziłeś zgodę na ich wykorzystanie w przyszłych procesach rekrutacyjnych to możemy Twoje dane wykorzystać w kolejnych procesach rekrutacyjnych, które w okresie 12 miesięcy nastąpią w Spółce.
  6. Dostęp do Twoich danych osobowych będą mieć wyłącznie upoważnieni przez Spółkę pracownicy i współpracownicy. W pewnych sytuacjach Twoje dane osobowe mogą być ujawniane przez Spółkę innym odbiorcom takim jak podmioty świadczące usługi rekrutacji, firmy ochroniarskie oraz dostawcy usług i rozwiązań IT dla Spółki.
  7. Twoje dane nie będą przekazywane do państw znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym.
  8. Masz prawo dostępu do swoich danych osobowych, w tym uzyskania kopii danych, do ich sprostowania bądź uzupełnienia. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także do przenoszenia danych. Masz prawo żądania usunięcia Twoich danych osobowych w przypadkach przewidzianych prawem oraz ograniczenia ich przetwarzania. Masz także prawo otrzymania od Spółki kopii Twoich danych osobowych.
  9. Masz prawo do cofnięcia udzielonej zgody i wycofania swojej kandydatury z rekrutacji. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano do chwili jej cofnięcia.
  10. Organem nadzorczym w zakresie danych osobowych w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Masz prawo do wniesienia skargi w razie przetwarzania Twoich danych osobowych niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Zapraszam Cię do pracy w naszej firmie! Razem tworzymy przyszłość polskich przedsiębiorstw!

Mariusz Benna

Mariusz Benna

Prezes Zarządu

Dowiedz się jak szybko możesz zostać częścią naszego zespołu!

Dlaczego warto z nami pracować?

Zobacz jakie korzyści oferujemy naszym pracownikom.

 • Stabilizacja

  Oferujemy Ci stabilną pracę na podstawie umowy o pracę z jasnym zakresem obowiązków oraz ścieżką kariery

 • Rozwój zawodowy

  Dofinansowanie szkoleń, kursów językowych, studiów podyplomowych

 • Benefity

  Atrakcyjne ubezpieczenie grupowe na życie, pakiet oszczędnościowy oraz opieka medyczna

 • Praca z uznanym dostawcą

  Jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem Oprogramowania GE Vernova, jesteśmy współodpowiedzialni za rozwój jednego z najpopularniejszych systemów dla automatyki na świecie

 • Atmosfera

  Atmosfera nie jest bonusem, nie dostaniesz na nią pokwitowania... Po prostu przekonasz się sam, że to dobre miejsce do pracy!

Wspieramy także aktywnie różne inicjatywy społeczne i charytatywne, dowiedz się jakie!

VIX Automation Lider HR

VIX Automation odpowiedzialnym pracodawcą

Zostaliśmy uhonorowani tytułem Odpowiedzialny Pracodawca, Lider HR przez Dziennik Gazetę Prawną. Od lat wspieramy swoich pracowników nie tylko w projektach zawodowych, ale także prywatnych. Wierzymy, że przez rozwój osobisty pracowników stajemy się lepszą organizacją.

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności