Raportowanie produkcji

W dobie Przemysłowego Internetu Rzeczy, kiedy dostępność danych produkcyjnych rośnie lawinowo, bardzo istotnym aspektem staje się umiejętne ich wykorzystanie w efektywnym systemie raportowym – to na podstawie tych raportów podejmujemy przecież kluczowe decyzje produkcyjne i biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
raportowanie produkcji

Raportowanie zaczyna się od wiarygodnych danych!

Podstawowymi oczekiwaniami wobec systemów raportowania produkcji jest, by bazowały na dobrych (wiarygodnych danych), a także były dostępne z dowolnego miejsca – w czasie rzeczywistym. Stworzenie dobrze działającego systemu raportowania produkcji składa się z dwóch kluczowych etapów:

 • zbudowanie odpowiedniej architektury (wykorzystującej Przemysłowy Internet) i zbieranie wymaganych informacji w przemysłowych bazach danych (np. Proficy Historian),
 • konfiguracji systemu raportowego na bazie zgromadzonych w Proficy Historian danych i właściwego przygotowania raportów, w tym: dopasowanie prezentowanych informacji do typu odbiorcy (inne dla operatora, inne dla dyrektora produkcji)

Jakie aplikacje raportujące udostępnia Ci
VIX Automation

W zależności od potrzeb klienta, możemy wdrożyć cały wachlarz rozwiązań raportowych

KIEDY WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG ZWIĄZANYCH Z RAPORTOWANIEM PRODUKCJI?

Raportowanie produkcji z wykorzystaniem Dream Report dla Proficy

W zakładzie produkcyjnym branży FMCG system Dream Report został wykorzystany do raportowania danych z kilku źródeł jednocześnie: danych rzeczywistych, historycznych oraz z relacyjnej bazy danych systemu MES. W efekcie otrzymano dedykowane raporty, które pozwalają na zaawansowaną analizę powiązań miedzy zdarzeniami produkcyjnymi a sygnałami z maszyn.

Więcej o Dream Report dla Proficy

Raportowanie produkcji z wykorzystaniem Historian Analysys

Wdrożenie zrealizowane w przemyśle spożywczym, wykorzystujące kilka tysięcy automatycznie zbieranych danych w przemysłowej bazie danych Proficy Historian. System jest wielostanowiskowy, wykorzystywany przez wiele wydziałów do wykrywania i bieżącej analizy niekorzystnych zdarzeń produkcyjnych. Dzięki wykorzystaniu technologii internetowej, raporty dostępne są z dowolnej lokalizacji (wykorzystano Historian Analysis będący poprzednikiem narzędzia Web Trend Client o bardzo podobnych funkcjach).

Więcej o Web Trend Client

Raportowanie produkcji z użyciem arkusza kalkulacyjnego

Prosty system raportowania produkcji w oczyszczalni ścieków. W realizacji wykorzystano wizualizację Proficy SCADA iFIX, przemysłową bazę danych Proficy Historian wraz z rozszerzeniem Excel Add-in. System raportowy składa się z kilkunastu arkuszy, na których znajdują się zestawienia miesięczne dla wszystkich mediów wraz z podsumowaniami i kalkulacjami. Dodatkowo arkusz zawiera zestawienia roczne.

Więcej o Excel Add In

Chciałbyś sprawniej tworzyć raporty w swojej firmie?

Daj nam znać! Pomożemy!

Formularz kontaktowy


  VIX Automation sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, ul Żeliwna 43, 40-852 w celu obsługi przesłanego zapytania oraz w prawnie usprawiedliwionym celu administratora danych. Mam świadomość, że zgodę mogę w każdej chwili wycofać, mam prawo do wglądu i edycji swoich danych. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Przechowujemy Twoje dane aż do momentu wycofania Twojej zgody. Wszelkie pytania dotyczące Twoich danych osobowych oraz prośby o modyfikację i zmianę należy kierować na adres dane.osobowe@vix.com.pl. Pozostałe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności
  Pokaż więcej

  kontakt

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu

  Zobacz więcej

  Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności