Raportowanie produkcji

W dobie Przemysłowego Internetu Rzeczy, kiedy dostępność danych produkcyjnych rośnie lawinowo, bardzo istotnym aspektem staje się umiejętne ich wykorzystanie w efektywnym systemie raportowym – to na podstawie tych raportów podejmujemy przecież kluczowe decyzje produkcyjne i biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
raportowanie produkcji

Raportowanie zaczyna się od wiarygodnych danych!

Podstawowymi oczekiwaniami wobec systemów raportowania produkcji jest, by bazowały na dobrych (wiarygodnych danych), a także były dostępne z dowolnego miejsca – w czasie rzeczywistym. Stworzenie dobrze działającego systemu raportowania produkcji składa się z dwóch kluczowych etapów:

  • zbudowanie odpowiedniej architektury (wykorzystującej Przemysłowy Internet) i zbieranie wymaganych informacji w przemysłowych bazach danych (np. Proficy Historian),
  • konfiguracji systemu raportowego na bazie zgromadzonych w Proficy Historian danych i właściwego przygotowania raportów, w tym: dopasowanie prezentowanych informacji do typu odbiorcy (inne dla operatora, inne dla dyrektora produkcji)

Jakie aplikacje raportujące udostępnia Ci
VIX Automation

W zależności od potrzeb klienta, możemy wdrożyć cały wachlarz rozwiązań raportowych

KIEDY WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG ZWIĄZANYCH Z RAPORTOWANIEM PRODUKCJI?

Raportowanie produkcji z wykorzystaniem Dream Report dla Proficy

W zakładzie produkcyjnym branży FMCG system Dream Report został wykorzystany do raportowania danych z kilku źródeł jednocześnie: danych rzeczywistych, historycznych oraz z relacyjnej bazy danych systemu MES. W efekcie otrzymano dedykowane raporty, które pozwalają na zaawansowaną analizę powiązań miedzy zdarzeniami produkcyjnymi a sygnałami z maszyn.

Więcej o Dream Report dla Proficy

Raportowanie produkcji z wykorzystaniem Historian Analysys

Wdrożenie zrealizowane w przemyśle spożywczym, wykorzystujące kilka tysięcy automatycznie zbieranych danych w przemysłowej bazie danych Proficy Historian. System jest wielostanowiskowy, wykorzystywany przez wiele wydziałów do wykrywania i bieżącej analizy niekorzystnych zdarzeń produkcyjnych. Dzięki wykorzystaniu technologii internetowej, raporty dostępne są z dowolnej lokalizacji (wykorzystano Historian Analysis będący poprzednikiem narzędzia Web Trend Client o bardzo podobnych funkcjach).

Więcej o Web Trend Client

Raportowanie produkcji z użyciem arkusza kalkulacyjnego

Prosty system raportowania produkcji w oczyszczalni ścieków. W realizacji wykorzystano wizualizację Proficy SCADA iFIX, przemysłową bazę danych Proficy Historian wraz z rozszerzeniem Excel Add-in. System raportowy składa się z kilkunastu arkuszy, na których znajdują się zestawienia miesięczne dla wszystkich mediów wraz z podsumowaniami i kalkulacjami. Dodatkowo arkusz zawiera zestawienia roczne.

Więcej o Excel Add In

Jeśli chcesz usprawnić pracę swojej firmy oraz zminimalizować ryzyko błędnych decyzji, warto postawić na raportowanie produkcji. Pomoże Ci w tym dedykowane oprogramowanie, które będzie stworzone na potrzeby Twojego przedsiębiorstwa. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Na jedno z nich odpowiedzieć możemy już teraz: tak, dostęp do raportów produkcyjnych w czasie rzeczywistym to bardzo dobry krok. Bądź zawsze na bieżąco, analizuj najnowsze dane i podejmuj trafne decyzje. VIX Automation wyposaży Cię w odpowiednie narzędzie.

Automatyczne raportowanie produkcji

Aby w sposób przemyślany prowadzić swój biznes, należy postawić na raportowanie produkcji. Dlaczego? Ponieważ nie da się bez odpowiednich danych w rzetelny sposób zarządzać zakładem produkcyjnym. Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, ile wyrobów udało się stworzyć w danym odcinku czasowym, np. W ciągu dnia, tygodnia czy kwartału. To ułatwia kontrolę nad pracownikami, pomaga także optymalizować produkcję. Jak widać, raportowanie produkcji jest wręcz niezbędne, aby przedsiębiorstwo mogło dobrze funkcjonować. Pytanie jednak brzmi: jak to robić?

Jak raportować produkcję?

Z pomocą przychodzi nasza firma VIX Automation. Zajmujemy się tworzeniem oprogramowania przemysłowego, które sprawia, że nasi klienci mogą działać efektywniej i osiągać większe zyski. Co więcej, dbamy o to, aby raporty były czytelne i maksymalnie użyteczne . Nasze rozwiązania mogą być tworzone indywidualnie, zgodnie z potrzebami oraz oczekiwaniami naszych klientów. Dzięki nim można generować czytelne raporty produkcyjne, np. w Excelu. Dane mogą być również prezentowane w narzędziach klienckich Proficy Historian oraz w oknie przeglądarki internetowej.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Jeśli zastanawiasz się, czy skorzystać z naszych usług, weź pod uwagę korzyści, jakie Ci to może przynieść:

  • zaproponujemy oprogramowanie, które będzie bazowało na wiarygodnych danych, generując rzetelne raporty w czasie rzeczywistym,
  • stworzony system, który będzie czytelny i dopasowany do odbiorcy, tyczy się to również prezentacji danych,
  • umożliwimy automatyczne raportowanie – raporty będą zawsze dostępne online,
  • system będzie łatwy do skonfigurowania, umożliwiając tworzenie różnych raportów, które uwzględniają wiele informacji.

Automatyczne raportowanie

Raportowanie produkcji w sposób automatyczny pozwala Ci przede wszystkim zaoszczędzić czas – nie musisz już więcej przygotowywać raportów ręcznie. Jednocześnie masz zawsze wgląd w to, jak działa Twoja firma oraz jak skuteczni są Twoi pracownicy. Przy wdrażaniu nowych strategii produkcji możesz na bieżąco identyfikować pojawiające się błędy oraz korygować je. Automatyczne raportowanie znacząco przyśpiesza proces podejmowania decyzji, czyni je także trafniejszymi. Dużym plusem jest również to, że raporty łatwo jest udostępniać między działami, wymieniając się pomysłami czy uwagami.

Chciałbyś sprawniej tworzyć raporty w swojej firmie?

Daj nam znać! Pomożemy!

Formularz kontaktowy

    kontakt

    Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności