Analiza OEE

Wskaźnik OEE to jeden z najbardziej popularnych parametrów pozwalających określić efektywność produkcji. Zautomatyzuj proces wyliczania i przestań wyliczać OEE ręcznie!

Rzetelne wyniki oparte na automatycznie (a co za tym idzie poprawnie) zbieranych danych wraz z odpowiednio skategoryzowanymi informacjami o źródłach przestojów i innych spadkach efektywności, pozwalają na znalezienie obszarów gdzie otrzymamy najszybszy zwrot z inwestycji.

Skontaktuj się z nami!

Zobacz dlaczego warto policzyć OEE Twojego zakładu

Zbierz wiarygodne dane, twarde dowody i pozwól naszemu systemowi policzyć OEE Twojego zakładu! Poznaj powody przestojów, analizuj czas pracy maszyn i twórz raporty! To wszystko jest w zasięgu Twojej dłoni! Zobacz, co usprawniło poprawne zliczanie OEE w zakładach Logstor!

Przeczytaj o wdrożeniu

Stosujemy różne rozwiązania dla poprawy Twojego OEE

Przed rozpoczęciem pracy przystępujemy do audytu, a później wspólnie z Tobą wybieramy najlepszą ścieżkę rozwojową oprogramowania, które zostanie u Ciebie wdrożone. Możesz skorzystać z autorskich rozwiązań VIX Automation, bazujących na danych zebranych w Proficy Historian, możesz także wybrać nasze proste systemy raportowe.

Dowiedz się więcej o Proficy Historian

Wybierz rozwiązanie dostosowane do Twojego biznesu

Audyt przeprowadzony przed wdrożeniem oraz tworzenie koncepcji rozwiązania może ukierunkować naszą wspólną decyzję w stronę wyboru rozwiązania Proficy Plant Applications - moduł Efficency.

Dowiedz się więcej o Proficy Plant Applications

Co obejmuje nasze wdrożenie?

Nasze usługi nie ograniczają się tylko do wdrożenia oprogramowania wyliczającego wskaźnik OEE (dla poszczególnych produktów, zmian, operatorów i w wielu innych kontekstach, jak również w dowolnym przedziale czasowym), ale obejmują również:

 • punktor

  Audyt

  audyt przedwdrożeniowy i wsparcie na etapie tworzenia koncepcji rozwiązania

 • punktor

  Przygotowanie linii

  przygotowanie linii do automatycznego pomiaru OEE (często związane z koniecznością instalacji dodatkowych czujników pomiarowych)

 • punktor

  Komunikacja z PLC

  zbieranie wymaganych informacji z procesu w przemysłowych bazach danych (np. Proficy Historian)

 • punktor

  Dostosowanie do branży

  opracowanie odpowiednich algorytmów i kalkulacji (dopasowanie do specyfiki danej branży)

 • punktor

  Budowa drzew przestojów

  budowę drzew przyczyn przestojów i innych zdarzeń produkcyjnych, wraz z rekomendacją najlepszych praktyk w tym obszarze

 • punktor

  Wsparcie podczas intrepretacji

  pomoc przy odpowiedniej interpretacji otrzymanych wyników, co często bywa najważniejszym elementem wdrożenia

Analiza OEE

ANALIZA OEE - KLUCZOWE FUNKCJONALNOŚCI

W zależności od potrzeb i sytuacji klienta, zagadnienie to obejmuje wiele innych złożonych aspektów, w tym:

 • wyznaczanie poziomu wskaźnika OEE bieżącego (chwilowego) i kumulatywnego dla całej zmiany
 • wskaźnik OEE dla poszczególnych maszyn i całych linii wraz z identyfikacją wąskich gardeł
 • wyznaczanie OEE dla poszczególnych produktów, zmian, operatorów i w wielu innych kontekstach
 • kategoryzacja i rejestracja typów i przyczyn przestojów (analizy Pareto)
 • analiza mikroprzestojów i ich wpływu na OEE

KIEDY WARTO SKORZYSTAĆ Z USŁUG VIX AUTOMATION W ZAKRESIE ANALIZY OEE?

Analiza OEE dla maszyny papierniczej

Wdrożenie oparte o dedykowaną aplikację, wykorzystującą dane zgromadzone w repozytorium Proficy Historian. Dane te pochodzą bezpośrednio z maszyn oraz od operatorów (przyczyny przestojów wprowadzane ręcznie z wykorzystaniem ergonomicznego interfejsu). Analiza przestojów w podziale na kategorie pozwala na bieżącą identyfikację głównych problemów produkcyjnych. Integracja z oprogramowaniem SCADA.

Analiza OEE dla linii pakującej

Wdrożenie zrealizowane w branży spożywczej z wykorzystaniem systemu klasy MES Proficy Plant Applications oraz archiwizatora danych Proficy Historian, pozwoliło na zwiększenie o 10% ogólnej efektywności działu konfekcji. Wdrożenie obejmowało także dostosowanie linii do potrzeb automatycznego zbierania wymaganych danych. Zastosowany został wyświetlacz wielkoformatowy, aby przekazywać pracownikom na bieżąco kumulatywne OEE dla zmiany, a także postęp produkcji w stosunku do planu.

Analiza OEE dla produkcji dyskretnej

Analiza OEE dla wielkoseryjnej produkcji dyskretnej. W tworzeniu systemu opartego o Proficy Plant Appliciations zastosowano także system wyznaczania prędkości produkcji za pomocą liczników elementów gotowych oraz analizę jakości (i zliczania odpadów) z wykorzystaniem systemu detekcji wizyjnej.

Chciałbyś sprawniej wyliczać wskaźnik OEE w swoim przedsiębiorstwie?

Koniecznie daj nam znać!

Formularz kontaktowy


  VIX Automation sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, ul Żeliwna 43, 40-852 w celu obsługi przesłanego zapytania oraz w prawnie usprawiedliwionym celu administratora danych. Mam świadomość, że zgodę mogę w każdej chwili wycofać, mam prawo do wglądu i edycji swoich danych. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Przechowujemy Twoje dane aż do momentu wycofania Twojej zgody. Wszelkie pytania dotyczące Twoich danych osobowych oraz prośby o modyfikację i zmianę należy kierować na adres dane.osobowe@vix.com.pl. Pozostałe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności
  Pokaż więcej

  kontakt

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu

  Zobacz więcej

  Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności