Pierwsza edycja Warszatów Integrator 4.0

Z początkiem wiosny rozpoczęliśmy cykl warsztatów przeznaczonych dla integratorów systemów GE Digital. Na pierwsze warsztaty, które odbyły się 7- 8 w Katowicach przybyło niemal 20 osób.

VIX Automation aktualnie współpracuje z kilkudziesięcioma firmami wdrażającymi oprogramowanie iFIX z całej Polski, dlatego dla przyjeżdżających z daleka i wszystkich chętnych z bliska, w wieczór przed szkoleniem zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne z nutą rywalizacji. W męskim gronie inżynierów spotkaliśmy się na torze kartingowym. Turniej składał się z kwalifikacji, dwóch rund przejazdów na czas oraz finału, który zdecydował o miejscach na podium. Wyścigi gokartami okazały się strzałem w dziesiątkę!

Drugi dzień był stricte merytoryczny. Tematyka została opracowana w odpowiedzi na zgłaszane potrzeby naszych partnerów. Na pierwszy ogień poszły zagadnienia związane z zarządzaniem projektami oraz generowaniem bazy danych. Są to kwestie, o które dosyć często pytają nas firmy wdrażające, dlatego omówiliśmy najczęściej występujące błędy oraz sposoby radzenia sobie z nimi.
Kolejne wystąpienie należało do Pana Łukasza Kapusty, który prowadzi firmę LukSystem i od kilku lat angażuje się w projekty wizualizacji w iFIX. Pokazał ciekawy przykład własnej aplikacji stworzonej na potrzeby kompostowni.
Poruszyliśmy także interesujący temat automatycznego tworzenia aplikacji z wykorzystaniem VBA.
Na koniec uczestnicy dowiedzieli się o nowych funkcjonalnościach produktów Webspace i Dream Report. Prezentacja dotycząca Webspace skupiła się wokół zagadnień związanych z konfiguracją oprogramowania. Również Dream Report – nowość w naszej ofercie, spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników.

Warsztaty zostały bardzo dobrze odebrane przez uczestników, o czym mogą świadczyć ich opinie:

“Realizowane warsztaty pozwalają na zapoznanie się z nowymi mechanizmami iFIXa, na co nie zawsze jest czas w normalnej pracy.”
“Świetna zabawa podczas wieczoru integracyjnego i dobre usystematyzowanie wiedzy i doświadczenia.”

"W ofercie wielu porównywalnych pakietów SCADA czynnikiem decydującym o wyborze Proficy SCADA iFIX jest bez wątpienia standard wsparcia technicznego."

uczestnik warsztatów

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i liczymy, że na jesień spotkamy się w tym samym składzie albo i większym.

Chcesz wziąć udział w kolejnej edycji? Dołącz do grona naszych integratorów!

Galeria zdjęć >>

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności