Druk 3D – Łatwiejsze prototypowanie

…swoją drogą nie tylko łatwiejsze, ale przede wszystkim  szybsze i bardziej wydajne! Ale chyba musimy zacząć od początku:
Korzystacie ze sprzętu sportowego marki Oakley? Kalifornijskie przedsiębiorstwo produkuje okulary sportowe, gogle, narty, snowboardy, zegarki, plecaki, buty, a także odzież czy akcesoria modowe. Mając w posiadaniu ponad 600 patentów na okulary, materiały i przekładnie rowerowe firma ciągle zwiększa portfolio produktowe oraz modyfikuje swoje dotychczasowe produkty, tak aby były bardziej dostosowane do potrzeb klientów.

Firma wykorzystuje technologie druku 3D od początku lat 90-tych. Jednak w ostatnim czasie amerykański gigant sprzymierzył siły z technologiami addytywnymi Multi Jet Fusion proponowanymi przez HP Inc. w celu prototypowania przedmiotów pochodzących z różnych linii  produkcyjnych. Już w 2018 pierwsze naprawdę szybko wydrukowane elementy sportowego wyposażenia oraz gogli pojawiły się w firmie jako prototypy.

Dzięki zastosowaniu technologii HP prototyp (także wydrukowany w kolorze) może być testowany w ciągu 24 godzin od ukończenia rysunku 2D. Co więcej Oakley może tworzyć elementy o skomplikowanych detalach, stosując różne kolory czy porowatość. Firma może tworzyć także kilka różnych prototypów tego samego produktu i obserwować iteracje designu jednocześnie na kilku lub nawet kilkunastu próbkach. Metoda addytywna jest na tyle wydajna, że prototypy względem funkcjonalności nie ustępują finalnym produktom. Jest jeszcze jeden duży plus wykorzystania technologii Multi Jet Fusion. W czasie druku 3D używany jest proszek wielokrotnego użytku (PA12 ), co nie pozostaje bez wpływu na ekologiczność całego procesu.

Chcesz zacząć prototypować? Chciałbyś tworzyć historię swojej firmy przy pomocy najlepszych i najszybszych narzędzi? Daj nam znać albo wejdź tutaj

Zobacz również inne artykuły

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu

Zobacz więcej

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności