Szkolenia podwójnie korzystne

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Zintegrować zespół, a jednocześnie podnieść jego kwalifikacje? Postawić na szkolenia podwójnie korzystne!

Nie jest to tajemnicą, że od wielu lat działy HR organizują wyjazdy integracyjne dla firmy bądź zespołu wrzucając w agendę różnego rodzaju zadania kompetencji miękkich (zarządzanie czasem, projektem, kryzysem), lub organizują spotkanie teambuildingowe, mające pobudzić ducha zespołu i poprawić kooperację pracowników. Połączenie szkolenia z kompetencji twardych z integracją wydaje się jednak być nieczęstym połączeniem. A szkoda…

Istnieje wiele plusów takiego rozwiązania, szczególnie jeśli takie szkolenie odbywa się poza siedzibą klienta. Jednym z nich jest większe skupienie na prezentowanym materiale i brak "rozpraszaczy" w postaci "zawsze-czegoś-do-zrobienia" w pracy. Kursant odchodzi od stanowiska i jest w stanie w 100% skupić się na prezentowanym materiale. Oczywiście o ile nie będzie korciło go "odpalenie" swojej skrzynki mailowej.

szkolenia dedykowaneKolejnym jest możliwość jednoczesnej organizacji różnych aktywności integracyjnych i teambuildingowych. Czyli wraz kompetencjami twardymi, wzmocnić kompetencje miękkie.

W naszej ofercie szkoleniowej znajdują się takie szkolenia! Od kilku lat organizujemy tego rodzaju podwójnie korzystne szkolenia dla naszych klientów. Wśród firm które skorzystały z naszych usług i doświadczenia są firmy z branży papierniczej, wod-kan, farmaceutycznej.

Szkolenie staramy się organizować w pobliżu miejsca pracy, tak by dojazd był w miarę wygodny, jednak nie w samym zakładzie, dla komfortu uczenia się kursantów.

julita elijasz-szczepanek

Julita Elijasz-Szczepanek

opiekunka działu szkoleń

Takie szkolenie w zależności od programu może potrwać dwa lub więcej dni. Najczęściej są to szkolenia dedykowane, trwające 3 lub 4 dni. Sami kursanci decydują, co ma się znaleźć w programie i jakie są ich realne potrzeby. W ciągu kilku lat takich szkoleń kursanci zdobywają bardzo wysokie kompetencje dotyczące oprogramowania, którym zarządzają.

Wiedza jednak to nie wszystko – kursanci spędzają ze sobą więcej czasu, a żeby nie nudzili się wieczorami, realizujemy dla nich (w zależności od potrzeb i funduszy) atrakcje teambuildingowe albo po prostu integracyjne.

– Część klientów stawia po prostu na atrakcje typu kręgle, bilard, wspólna kolacja, zwiedzanie różnych fascynujących miejsc. Są jednak bardziej wymagający, dla których realizujemy przejazdy off-roadowe czy spływy kajakowe. Co roku z inną trasą – tak by ich kompetencje “samochodowe” czy kajakowe także rosły z roku na rok! Nierzadko także organizujemy prawdziwie interaktywne kursy pierwszej pomocy. – dodaje Julita. – W razie potrzeby jesteśmy w stanie także zorganizować zadania kooperacyjne, wpływające na budowanie ducha zespołu, jak mobilne escape roomy, czy pokoje zagadek. Większość jednak klientów decyduje się na rozrywkę dającą sporego kopa adrenalinowego – kontynuuje.

Po dwóch latach pandemii i w zasadzie głównie pracy zdalnej i ograniczania kontaktów społecznych takie podwójnie korzystne szkolenie to doskonała okazja do wzmocnienia zespołu pod wieloma względami. Zespół zyskuje nie tylko kompetencje twarde, jak znajomość iFIXa, Historiana czy VBA, ale wyjeżdża z takiego szkolenia silniejszy i lepiej zintegrowany… a chyba nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w ludzi!

ZAPLANUJ SZKOLENIE DEDYKOWANE W BUDŻECIE NA ROK 2023  – skontaktuj się z nami, a dopasujemy je do Twoich potrzeb!

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności