Relacja z 7. Konferencji VIX Automation

 

7. Konferencja VIX Automation

Tegoroczną Konferencję VIX Automation postanowiliśmy przenieść znad pięknego Bałtyku, gdzie byliśmy rok temu, w Tatry. Zakopane, zimowa stolica Polski, zostało miastem gospodarzem 7. Konferencji VIX Automation, która odbywała się 3-4 października. W tym roku spotkaliśmy się pod hasłem “Wejdź na szczyt – Przemysł 4.0”.

Tradycyjnie już spotkanie otworzył prezes VIX Automation, Mariusz Benna, który opowiedział o drodze, którą odbyła firma w ciągu ostatnich lat, rozwoju oferty firmy oraz nowych szczytach, które firma chce zdobywać.

Zdobywając górskie wierchy

„Wspinaczkę na górskie szczyty” zaczęliśmy od nowego ekwipunku od GE Digital, o czym opowiedział nasz Inside Sales Manager – Szymon Tomiczek. Legendarny iFIX właśnie pojawił się w wersji 6.0 PL, co więcej GE przygotowało dla swoich klientów następcę Web HMI oraz Historian Analysis, czyli oprogramowanie Operations Hub. Tę nowość w  ofercie amerykańskiego dostawcy omówił także szef działu technicznego VIX, Paweł Nowak. Poranny blok prezentacji poświęciliśmy przede wszystkim firmie GE Digital, której reprezentant (Channel Manager Thomas Schulz) omówił osiągnięcia swojej firmy.

Górskie ścieżki

Ważnym elementem każdej konferencji organizowanej przez VIX Automation są prawdzie historie wdrożeń. W tym roku także takowych nie zabrakło. Paweł Czepiel opowiedział o rozwiązaniach mierzących poziom OEE i ich wykorzystaniu przez klientów naszej firmy. Dr inż. Andrzej Sachajdak z Politechniki Śląskiej wraz z Władysławem Sokołowskim z MPGK Krosno zaprezentowali rozwiązanie  GE Historian, który stało się podstawowym repozytorium dla Big Data w firmie, omówili też wykorzystanie tych danych w celu zmniejszenia wydatków w miejskich przedsiębiorstwach komunalnych. Sukcesami związanymi z wykorzystaniem produktów z rodziny GE Digital podzielił się także Kamil Woś z International Paper Kwidzyn, który zreferował wykorzystanie systemu iFIX w infrastrukturze zakładu papierniczego. Jak co roku w tematyce wdrożeń VIX Automation oraz GE Digital wiodącą rolę pełnił dyrektor działu handlowego, Paweł Czepiel.

Ciekawe informacje o wykorzystaniu aplikacji Proficy i adaptacji platformy GE do potrzeb klienta

Opnia uczestnika konfernecji

Tradycją naszych konferencji jest spotkanie z postacią inspirującą – w tym roku był to polski fundraiser, animator charytatywny oraz maratończyk: Piotr Pogon. Piotr opowiedział o swojej walce z chorobą nowotworową, o tym jak „urodził się kilka razy”, a także dlaczego warto walczyć ze swoimi słabościami, przełamując lęki powodowane przez ponoszenie ryzyka.

7. Konferencja VIX Automation

Piotr Pogon podczas swojej prelekcji

W czasie tegorocznej konferencji nie zabrakło tematów związanych z drukiem 3D. O technologii druku 3D: Multi Jet Fusion opowiedział wiceprezes 3D Center, Krzysztof Nowak.
Ankiety, które uzupełniali słuchacze w ubiegłych latach wskazały nam kierunek rozwoju firmy, ale także samej konferencji. Stąd też w trakcie tegorocznego wydarzenia gościliśmy firmę Omnitec, która przedstawiła wizję wirtualnych serwerów i działających na nich przemysłowych baz danych.

Konferencje organizowane przez VIX Automation to także (a dla wielu przede wszystkim) wizyta referencyjna, w trakcie której można zaznajomić się w wykorzystaniem systemów GE Digital na żywym organizmie. W tym gościliśmy w SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa.

W SEWiKu, gdzie iFIX wizualizuje procesy m.in. odpowiedzialne za oczyszczanie ścieków, powitał nas prezes spółki Mirosław Sikora, zaś prelekcje wygłosił Marcin Rafacz, kierownik działu techniczno-inwestycyjnego.

Po wizycie referencyjnej udaliśmy się na… Wielką Krokiew, gdzie o narodowym sporcie Polaków – skokach narciarskich opowiedział były skoczek narciarski, trener, polski delegat techniczny FIS, Jakub Kot – prywatnie brat wielokrotnego medalisty mistrzostw świata w skokach narciarskich – Macieja Kota.

7. Konferencja VIX Automation

Uczestnicy konferencji pod Wielką Krokwią

Spotkanie objęły patronatem medialnym takie wydawnictwa i portale branżowe jak AutomatykaB2B, Automatyka Podzespoły Aplikacje, AutomatykaOnline.pl, Miesięcznik Branżowy Automatyka, Służby Utrzymania Ruchu, periodyki Kierunek Wod-Kan oraz Kierunek Pompy, magazyn i portal Control Engineering oraz MSI, a także portale klubautomatyka.pl i iautomatyka.pl.

Tegorocznymi partnerami strategicznymi wydarzenia były firmy 3D Center, Reliabiliy Solutions, a także Politechnika Śląska. 7. Konferencja VIX Automation to także kolejny sukces frekwencyjny – tematy związane z Przemysłem 4.0 znalazły uznanie wśród ponad 50 klientów z najróżniejszych branż.

Siódme spotkanie klientów i partnerów VIX Automation to przede wszystkim olbrzymia dawka wiedzy o aktualnym stanie przemysłu w Polsce, doskonała okazja, by dowiedzieć się, co w branży piszczy i podejrzeć rozwiązania zastosowane w innych firmach. Konferencja VIX Automation to także ważne wydarzenie traktujące o idei Przemysłu 4.0, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez tego typu w Polsce. Po 7 latach spoglądamy na tę imprezę (nomen omen) z góry, zastanawiając się co przyniesie kolejna, 8. Konferencja VIXa. Wydarzenie wszak rośnie wraz z naszą firmą!

Pora zejść z tatrzańskich wierchów… W stronę kolejnej 8. Konferencji! Chcesz wziąć w niej udział? Daj nam znać!

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ >>          

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z POPRZEDNIEJ EDYCJI>>

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności