Edukacja

VIX automation dla edukacji

Jesteśmy inżynierami wywodzącymi się z najlepszych polskich uczelni.
Dlatego zależy nam na bliskiej współpracy z ośrodkami akademickimi w celu edukowania studentów w zakresie automatyki.

VIX Automation kładzie duży nacisk na współpracę z placówkami edukacyjnymi. Nasze oprogramowanie wspiera studentów m. in. Politechniki Śląskiej, Politechniki Łódzkiej, czy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

W ramach współpracy zwłaszcza z uczelniami technicznymi zapewniamy nie tylko wyposażenie pracowni uczelnianych w najnowsze osiągnięcia światowej automatyki, lecz organizujemy także praktyki studenckie oraz wspieramy studentów przy realizacji prac dyplomowych - wspieramy zarówno uczelnie jak i samych studentów.

Stawiamy także na dokształcanie kadry naukowej poprzez cyklicznie organizowane, bezpłatne szkolenia z pakietami dydaktycznymi.

VIX AUTOMATION dla edukacji

Nasze działania

 • Edukujemy studentów

  Organizujemy wykłady i interaktywne warsztaty poświęcone automatyce przemysłowej.

 • Wspieramy prace dyplomowe

  Wspieramy studentów udostępniając im nasze systemy na czas pracy z projektem dyplomowym.

 • Wyposażamy laboratoria

  Uważamy, że to praktyka pozwoli na zdobycie najlepszej wiedzy, dlatego wyposażamy laboratoria w nasze systemy automatyki.

 • Udostępniamy praktykę

  Studentów ostatniego roku uczelni technicznych zapraszamy do odbycia stażu lub praktyki w naszej firmie.

Korzyści

 • Wyposażenie laboratorium
 • Szkolenia dla prowadzących i wykłady dla studentów
 • Materiały do prowadzenia zajęć - Zapytaj o szczegóły

Wsparcie w tworzeniu prac dyplomowych

Jeśli stoisz przed wyborem tematu pracy dyplomowej i interesują Cię innowacyjne technologie związane z monitorowaniem produkcji, firma VIX Automation może zostać Twoim partnerem w drodze po Twój dyplom. Jako oficjalny dystrybutor oprogramowania firmy GE Digital, wspieramy ambitnych i pracowitych studentów udostępniając im nasze systemy na czas pracy z projektem dyplomowym. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem innowacyjnych aplikacji w środowisku GE Digital w ramach pracy dyplomowej, Skontaktuj się z nami. W treści maila określ swoją wizję projektu i dokonaj wyboru produktów, które miałyby być dla Ciebie przydatne.

Wyposażenie laboratorium

Firma VIX Automation opiera swoją współpracę z jednostkami edukacyjnymi na doskonałej wiedzy technicznej, dużemu doświadczeniu i zaangażowaniu. Dzięki temu relacje z uczelniami owocują wieloma korzyściami dla obu stron.

Zapoznaj się z referencjami dotyczącymi wyposażenia laboratoriów:

 • "Zastosowanie oprogramowania GE Digital (iFIX, Historian oraz Plant Applications) w laboratoryjnym stanowisku monitoringu systemów produkcyjnych „in-line".

  Wydział Mechaniczny Technologiczny

 • "Laboratorium procesów przemysłowych na Politechnice Śląskiej w Gliwicach".

  Wydział Automatyki, Elektroniki i Automatyki

 • "Pracownia Symulacji i Wizualizacji Systemów Mechatronicznych na Politechnice Śląskiej w Gliwicach".

  Wydział Mechaniczny Technologiczny

Jeśli chciałbyś wyposażyć laboratoria w oferowane przez nas systemy - skontaktuj się z naszym specjalistą.

Oferta szkoleniowa

W ramach współpracy z jednostkami edukacyjnymi firma VIX Automation organizuje w porozumieniu z wykładowcami prezentacje dla studentów i prowadzących. Mogą one posiadać formę klasycznego wykładu wplecionego w tok zajęć bądź formę interaktywnych warsztatów. Uczestnicy tego typu szkoleń otrzymują certyfikaty autoryzowanego centrum szkoleniowego VIX Automation, które dołączone do dokumentów aplikacyjnych, są pozytywnie odbierane przez przyszłych pracodawców.

Relacja z przeprowadzonego przez nas szkolenia z oprogramowania GE dla prowadzących zajęcia akademickie.

Relacja z przeprowadzonego przez nas na Politechnice Łódzkiej szkolenia “Nowoczesne technologie wizualizacji i zarządzania produkcją w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych“.

Jeśli jesteś zainteresowany zorganizowaniem szkolenia lub wykładu z udziałem naszych pracowników – skontaktuj się z nami.

 • Dr inż. Grzegorz Ćwikła
  Politechnika Śląska w Gliwicach, Wydział Mechaniczny Technologiczny

  Dzięki współpracy z firmą VIX Automation i udostępnieniu oprogramowania firmy GE Digital studenci mają dostęp do najnowszych, innowacyjnych technologii informatycznych dla produkcji. To forma praktycznego zainteresowania nauką, która buduje silną pozycję studenta na rynku pracy.

 • Dr inż. Ryszard Jakuszewski
  Politechnika Śląska w Gliwicach, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki

  Pakiet oprogramowania GE Digital daje możliwość kreatywnego podejścia do tematyki sterowania systemami produkcyjnymi i ich wizualizacji. Studenci mają możliwość pracy z najnowszymi technologiami informatycznymi spotykanymi w automatyce. Bogate wyposażenie pracowni oraz współpraca urządzeń automatyki przemysłowej z warstwą biznesową przedsiębiorstwa, sprawia, że zajęcia są bardziej atrakcyjne niż dotychczas. To wszystko owocuje dużym zainteresowaniem zajęciami laboratoryjnymi ze strony studentów, na czym zależało nam najbardziej.

Zainteresowała Cię nasza oferta edukacyjna? Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami i daj nam znać czego oczekujesz.

Chcesz przetestować
wybrane oprogramowanie?


Branżowy newsletter


Top