Predix i Przemysł 4.0

Predix - z myślą o Przemyśle 4.0

Innowacyjna platforma programowa, zaprojektowana w celu rozwoju Przemysłowego Internetu.

Do 2020 roku ilość urządzeń podłączonych do Internetu na świecie przekroczy 50 miliardów. Niesie to za sobą wiele wyzwań, ale także zagrożeń dla sektora przemysłowego. Aby stawić im czoła, firma GE stworzyła platformę Predix.

Predix jest nowoczesną i potężną platformą, opartą na technologii chmury, stworzoną dla firm, chcących wkroczyć w erę Przemysłu 4.0. i Internetu Rzeczy (Internet of Things).

Dzięki połączeniu urządzeń przemysłowych, zapewnieniu nowoczesnej analizy danych i dostarczaniu informacji w czasie rzeczywistym, aplikacje oparte na Predix umożliwiają osiągnięcie nowego poziomu wydajności, zarówno rozwiązań marki GE, jak i innych producentów

Wykorzystuje model PaaS – platformy jako usługi, (ang. “Platform-as-a-Service”), dzięki czemu stanowi spójne, bezpieczne i skalowalne narzędzie wspierające tworzenie nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu.

Predix

Poznaj Predix

Predix
 • Platforma Predix została stworzona w celu szybkiego rozwijania, bezpiecznego wdrażania i bezproblemowej obsługi aplikacji Przemysłowego Internetu (Industrial Internet).
 • System, działający w środowisku chmury, zaprojektowanym specjalnie dla unikalnych zastosowań przemysłowych, które wymagają większej wydajności i bezpieczeństwa.
 • Pozwala na zbieranie i analizę dowolnej ilość różnorodnych danych generowanych przez systemy przemysłowe i urządzenia peryferyjne.
 • Zapewnia komunikację między wszelkimi  systemami i urządzeniami przemysłowymi działającymi na zakładzie (np. sensorami, regulatorami), generującymi wartościowe dane, a ludźmi, korzystającymi z tych danych.
 • Zapewnia dostęp do katalogu innowacyjnych aplikacji oraz tzw. mikro-usług, pozwalających na zwiększenie efektywności operacji i dających swobodę oraz elastyczność w konfigurowaniu systemu wg indywidualnych potrzeb zakładu.
 • Pozwala zbudować model “cyfrowego bliźniaka” (Digital Twin), czyli wirtualnego odwzorowania każdego fizycznego zasobu. Funkcja ta pozwala m.in. przeprowadzać symulacje efektów modyfikacji i zmian w zasobach,  zanim zmiany te zostaną wdrożone w życie.

Komponenty systemu

Predix

 • Predix Machine – warstwa oprogramowania odpowiedzialna za komunikację między chmurą (Predix Cloud), a urządzaniami peryferyjnymi, zapewniająca także działanie lokalnych aplikacji i przeprowadzanie analiz (na zakładzie)
 • Predix Connectivity – komponent używany w przypadku, gdzie wykorzystanie połączenia internetowego nie jest możliwe, zapewnia łączność z chmurą za pośrednictwem technologii satelitarnej, czy komórkowej.
 • Predix Cloud – globalna, bezpieczna infrastruktura chmury, spełniająca wymogi i zoptymalizowana dla przemysłu.
 • Predix Services – stanowi  platformę na kształt popularnych “sklepów” z aplikacjami na smartphony i urządzenia mobilne, jednak od początku zaprojektowaną dla celów przemysłowych. Daje dostęp do szerokiej bazy mikro-usług, na podstawie których można budować własne aplikacje.
Naszym rozwiązaniom zaufali

Przykładowe aplikacje Predix

Predix jest platformą o wszechstronnym zastosowaniu, poniżej przedstawiamy tylko wybrane aplikacje.

 • Inteligentne zarządzanie odpadami – rozwiązanie, które zapewnia monitoring poziomu zapełnienia pojemników na śmieci z wykorzystaniem ultradźwiękowych czujników. Rozwiązanie to pomaga zaplanować, zbierać i zarządzać odpadami przy użyciu aktualnych danych. Pozwala też zwiększyć wydajność floty, dzięki optymalizowaniu trasy przejazdu śmieciarek.
 • System inteligentnego zarządzania wodą – zapewnia zdalny monitoring poziomu wody w zbiornikach, zużycia wody i jej parametrów jakościowych. Pomaga zapewniać nieprzerwaną dostawę wody na podstawie analizy danych historycznych. Przekazuje informacje o poziomie konsumpcji wody oraz wysyła ostrzeżenia po przekroczeniu progu alarmowego.
 • Prognozowane utrzymanie ruchu – aplikacja przewiduje pozostały okres użytkowania kluczowych narzędzi stosowanych w zakładzie produkcyjnym. Umożliwia przeprowadzanie konserwacji sprzętu wg jego faktycznego stanu technicznego, zamiast wg zaplanowanego harmonogramu. Analityka predykcyjna pozwala zaoszczędzić koszty utrzymania instalacji.

GE Alliance Partner

 

Formularz kontaktowy

Prześlij zapytanie lub zostaw swoje dane kontaktowe – skontaktujemy się z Tobą!Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych – VIX Automation sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, ul Żeliwna 43, 40-852, w celu obsługi przesłanego zapytania oraz w prawnie usprawiedliwionym celu administratora danych. Mam świadomość, że zgodę mogę w każdej chwili wycofać, mam prawo do wglądu i edycji swoich danych. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Przechowujemy Twoje dane aż do momentu wycofania Twojej zgody. Wszelkie pytania dotyczące Twoich danych osobowych oraz prośby o modyfikację i zmianę należy kierować na adres dane.osobowe@vix.com.pl. Pozostałe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności*

Poznaj naszą politykę prywatności

Potwierdzam zapoznanie się z polityką prywatności*


Top