Raportowanie produkcji

Nowoczesne systemy raportowe

W dobie Przemysłowego Internetu, kiedy dostępność danych produkcyjnych rośnie lawinowo, bardzo istotnym aspektem staje się umiejętne ich wykorzystanie w efektywnym systemie raportowym – to na podstawie tych raportów podejmujemy przecież kluczowe decyzje produkcyjne.

Podstawowymi oczekiwaniami wobec systemów raportowania produkcji jest, by bazowały na dobrych (wiarygodnych danych), a także były dostępne z dowolnego miejsca – w czasie rzeczywistym. Stworzenie dobrze działającego systemu raportowania produkcji składa się z dwóch kluczowych etapów:

 • zbudowanie odpowiedniej architektury (wykorzystującej Przemysłowy Internet) i zbieranie wymaganych informacji w przemysłowych bazach danych (np. Proficy Historian),
 • konfiguracji systemu raportowego na bazie zgromadzonych w Proficy Historian danych i właściwego przygotowania raportów, w tym: dopasowanie prezentowanych informacji do typu odbiorcy (inne dla operatora, inne dla dyrektora produkcji)
Raportowanie produkcji

W zależności od potrzeb klienta, możemy wdrożyć cały wachlarz rozwiązań raportowych – począwszy od dedykowanego przemysłowego systemu raportowania produkcji Dream Report, poprzez prezentowanie danych zebranych w Proficy Historian w formie zestawień dostępnych w systemach SCADA (np. GE iFIX lub GE Cimplicity), a kończąc na prostych systemach raportowych w arkuszu kalkulacyjnymz wykorzystaniem mechanizmu Excel Add-in.

Bardzo ciekawym narzędziem jest także nakładka Historian Analysis dla Proficy Historian umożlwiająca wygodne raportowanie danych historycznych w oknie przeglądarki internetowej.

Przykładowe realizacje systemów raportowania produkcji

 • Raportowanie produkcji
 • Raportowanie produkcji
 • Raportowanie produkcji z wykorzystaniem Dream Report dla Proficy
  W zakładzie produkcyjnym branży FMCG system Dream Report został wykorzystany do raportowania danych z kilku źródeł jednocześnie: danych rzeczywistych, historycznych oraz z relacyjnej bazy danych systemu MES. W efekcie otrzymano dedykowane raporty, które pozwalają na zaawansowaną analizę powiązań miedzy zdarzeniami produkcyjnymi a sygnałami z maszyn.
 • Raportowanie produkcji z wykorzystaniem Historian Analysys
  Wdrożenie zrealizowane w przemyśle spożywczym, wykorzystujące kilka tysięcy automatycznie zbieranych danych w przemysłowej bazie danych Proficy Historian. System jest wielostanowiskowy, wykorzystywany przez wiele wydziałów do wykrywania i bieżącej analizy niekorzystnych zdarzeń produkcyjnych. Dzięki wykorzystaniu technologii internetowej, raporty dostępne są z dowolnej lokalizacji.
 • Raportowanie produkcji z użyciem arkusza kalkulacyjnego
  Prosty system raportowania produkcji w oczyszczalni ścieków. W realizacji wykorzystano wizualizację SCADA iFIX, przemysłową bazę danych Proficy Historian wraz z rozszerzeniem Excel Add-in. System raportowy składa się z kilkunastu arkuszy, na których znajdują się zestawienia miesięczne dla wszystkich mediów wraz z podsumowaniami i kalkulacjami. Dodatkowo arkusz zawiera zestawienia roczne.

Uniwersalne narzędzia raportowe w naszej ofercie pozwalają także na tworzenie wielu raportów specjalistycznych, jak na przykład:

 • system wydawania i raportowania atestów (w branży spożywczej, jako rozszerzenie funkcjonalności dziennika laboratoryjnego)
 • raportowanie realizacji procedur HACCP
 • kompletny monitoring zużycia mediów produkcyjnych
Naszym rozwiązaniom zaufali

Kiedy warto skorzystać z naszych usług związanych z raportowaniem produkcji?

 • Zmagasz się z koniecznością raportowania danych z wielu źródeł jednocześnie?
  Zaproponujemy stworzenie spójnej architektury, której sercem będzie centralny system archiwizacji danych produkcyjnych (Proficy Historian). Zebrane w jednym miejscu dane będą podstawą do stworzenia elastycznego i łatwo konfigurowalnego systemu raportowania produkcji dla całego zakładu.
 • Generujesz raporty ręcznie, co wymaga czasu, a Twoi przełożeni oczekują od Ciebie danych „na już”?
  Postaramy się wyeliminować „czynnik ludzki” przez automatyzację procesu zbierania i archiwizacji danych. W ten sposób staną się one dostępne „on-line”, a raporty będą się generować automatycznie.
 • Chciałbyś uzyskać zdalny dostęp do systemu raportowania produkcji przez Internet?
  Dostęp do raportów z każdego miejsca to już podstawowe wymaganie w czasach Przemysłu 4.0. Dobierając odpowiednie narzędzia raportowe sprawimy, że Twoje raporty staną się dostępne także zdalnie. Oczywiście wszystko odbędzie się z zachowaniem zasad cybrerbezpieczeństwa.
Formularz kontaktowy

Prześlij zapytanie lub zostaw swoje dane kontaktowe – skontaktujemy się z Tobą!Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych – VIX Automation sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, ul Żeliwna 43, 40-852, w celu obsługi przesłanego zapytania oraz w prawnie usprawiedliwionym celu administratora danych. Mam świadomość, że zgodę mogę w każdej chwili wycofać, mam prawo do wglądu i edycji swoich danych. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Przechowujemy Twoje dane aż do momentu wycofania Twojej zgody. Wszelkie pytania dotyczące Twoich danych osobowych oraz prośby o modyfikację i zmianę należy kierować na adres dane.osobowe@vix.com.pl. Pozostałe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności*

Poznaj naszą politykę prywatności

Potwierdzam zapoznanie się z polityką prywatności*


Top