Relacja z konferencji Integrator 4.0

Konferencja Integrator 4.0 już za nami!

W dniach 20-21 kwietnia 2023 w Chorzowie odbyło się doroczne spotkanie integratorów systemów automatyki, pracujących z rozwiązaniami marki Proficy od GE Digital. To już 6. edycja eventu organizowanego przez VIX Automation. Tegoroczna formuła została zmodyfikowana –  aby efektywnie podzielić się najnowszą wiedzą z naszymi partnerami, rozłożyliśmy merytoryczną agendę na dwa dni spotkania. Tym razem gościliśmy w progach chorzowskiego Hotelu Gorczowskiego ****, mieszczącego w zabytkowym budynku dawnego kasyna, wzniesionym w 1916 roku.

Pierwszy dzień konferencji (czwartek) po oficjalnym otwarciu przez prezesa VIX Automation, Mariusza Bennę oraz Justynę Gembalczyk – nową opiekunkę kanału partnerskiego, rozpoczęliśmy od ćwiczenia prowadzonego przez Łukasza Buczka, poświęconego pierwszym krokom z naszym flagowym system SCADA Proficy iFIX –  w ramach rozgrzewki dla doświadczonych oraz wprowadzenia dla nowych partnerów.

Następnie Piotr Marynowski, przedstawił zgromadzonym nowy sposób pracy z projektami iFIX – z wykorzystaniem narzędzia do centralnego zarządzania produktami Proficy – Configuration Hub.

Elementem misji naszej firmy jest tworzenie długotrwałych relacji biznesowych - spotkania na żywo wpływają korzystnie na to, aby Was inspirować i zachęcać do podejmowania współpracy z nami nawet przy trudnych i niestandardowych projektach

justyna gembalczyk

Justyna Gembalczyk

Koordynatorka projektu, odpowiedzialna za rozwój kanału partnerskiego

Pierwszego dnia porozmawialiśmy też o wykorzystaniu protokołu OPC UA w Proficy iFIX (zapewniającym bezpieczną komunikację), o wydajnych ekranach operatorskich, zgodnych ze standardem ISA 101 oraz o wykorzystaniu modelu zakładu w procesie tworzenia wizualizacji.

uczestnicy konferencji Integrator 4.0

Po części merytorycznej bez zbędnej zwłoki udaliśmy się do katowickiego centrum gier – Mystery Machinery, na część networkingowo-integracyjną, gdzie czekały na nas nie lada atrakcje. Rozgrywki VR, czy laserowego paintballa zapewniły nam mnóstwo wrażeń oraz niezły wycisk, a próby wydostania się z escape room-ów stanowiły nie lada wyzwanie (gdyby nie podpowiedzi, nadal tkwilibyśmy w pokojach 😉 śmiechom nie było końca!

W trakcie drugiego dnia wydarzenia (piątek) uczestnicy zobaczyli m.in. co nowego w tegorocznych wersjach Proficy iFIX (który miał premierę w trakcie konferencji) oraz Proficy Historian (przedpremierowo), poznali dobre rady podczas migracji projektów iFIX, czy możliwości, jakie oferuje analityka danych z Proficy CSense. Szymon Tomiczek uchylił rąbka tajemnicy na temat zapowiadanego przez GE Digital nowego modelu licencyjnego, a Sławomir Kubas pokazał, jaki potencjał kryje w sobie nasza najnowsza gwiazda rodziny Proficy – Operations Hub.

Na zakończenie wydarzenia partnerzy uczestniczący w programie Solution Provider Program (SPP) otrzymali pamiątkowe plakaty.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i świetną atmosferę do rozmów na wiele inspirujących tematów!

Więcej zdjęć >>

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności