Rozwiązania dla branży spożywczej

Rozwiązania dla branży spożywczej

Systemy GE Digital obecne są w licznych zakładach przemysłu spożywczego w Polsce i na świecie, zarówno w globalnych korporacjach, jak i u mniejszych i średnich lokalnych producentów.

Inżynierowie VIX Automation wraz ze sporą grupą doświadczonych branżowych partnerów posiadają ekspercką wiedzę o specyfice branży, potwierdzoną licznymi, zakończonymi sukcesem wdrożeniami.

Dzięki temu, jesteśmy w stanie kompleksowo wspomóc klientów na każdym etapie wdrożenia rozwiązań zwiększających wydajność produkcji (i nie tylko).

Wydajność produkcji w branży spożywczej

Przykładowe realizacje w przemyśle spożywczym

 • Rozwiązania dla branży spożywczej
 • Wskaźnik OEE
 • Dedykowane rozwiązania IT dla produkcji
 • System nadzoru linii produkcyjnej sera twardego
  Zrealizowany w oparciu o system SCADA iFIX obejmuje swym zasięgiem większość wydziałów, w tym kluczowe obszary warzenia i solanki. Wykorzystuje ok. 20 serwerów i stacji iFIX, a wszystkie kluczowe dane produkcyjne archiwizowane są w centralnej bazie danych Proficy Historian.
 • Nadzór nad procedurami HACCP
  System działający pod kontrolą GE iFIX (jako jeden z elementów wizualizacji produkcji) jest odpowiedzialny za terminowe realizacje procedur HACCP (poprzez system przypomnień i wymuszeń akcji operatora), a także przy wykorzystaniu informacji wprost z czujników (np. detekcja metalu). Umożliwia również generowanie automatycznych raportów HACCP z wykonywanych przez operatorów procedur
 • System pomiaru i nadzoru okrawek (monitorowanie nadwyżki wagi)
  System pomiaru i analizy ilości okrawek jest zrealizowany jako element wizualizacji SCADA. Wyeliminowanie strat związanych z nadwyżką wagi pozwoliło na zwiększenie wydajności produkcji i osiągnięcie oszczędności rzędu 30 000 kg sera rocznie.

 • Analiza wydajności produkcji (wskaźnika OEE) dla linii pakujących
  We wdrożeniu tej funkcjonalności wykorzystane zostało oprogramowanie MES, GE Plant Applications. Źródłem danych dla systemu jest ogólnozakładowa przemysłowa baza Proficy Historian. Wdrożenie przyniosło efekt w postaci zwiększenie o 10% ogólnej wydajności działu konfekcji. Jednym z etapów wdrożenia było dopasowanie linii produkcyjnej do potrzeb automatycznej akwizycji danych, a w celu polepszenia przepływu informacji do pracowników, zastosowano wielkoformatowy ekran, prezentujący bieżący poziom kumulatywnego OEE dla danej zmiany.
 • System planowania załogami i zmianami
  System ten jest konsekwencją i kontynuacją wdrożenia systemu wyznaczania OEE. Przeprowadzone analizy wykazały związek między składem załóg i wydajnością produkcji, a opracowany system planowania załóg zapewnił optymalizację obsady na poszczególnych liniach.
 • Ogólnozakładowy system raportowy
  System korzystając z centralnego repozytorium danych Proficy Historian, umożliwia generowanie raportów produkcyjnych i rozliczeniowych za dowolnie zdefiniowane okresy czasu np.: „Zestawienie udziału okrawek”, „Zestawienie wskaźnika wydajności produkcji OEE”, „Zestawienie średniej nadwyżki”, „Zestawienie przyczyn przestojów”.
 • System wspierający pracę laboratorium
  W przemyśle spożywczym ma także zastosowanie specjalistyczny, dedykowany dla laboratoriów system, składający się z modułów dziennika laboratoryjnego, wydawania i raportowania atestów.
Naszym rozwiązaniom zaufali

Kiedy warto skorzystać z naszych usług?

 • W Twoim zakładzie wdrażane są inicjatywy Lean Management, mające na celu zwiększenie wydajności produkcji i poszukujesz odpowiedniego oprogramowania do ich wspierania?
  Systemy IT do zarządzania produkcją wspierają wiele kluczowych inicjatyw Lean. Korzystając z naszego doświadczenia pomożemy dobrać odpowiednie, sprawdzone rozwiązania w wielu obszarach. W wypadku bardzo indywidualnych potrzeb zaproponujemy dedykowane rozwiązanie uszyte na miarę.
 • Poszukujesz oprogramowania przemysłowego uwzględniającego wymogi i specyfikę branży spożywczej?
  Wiemy jak ważne w tej branży jest utrzymanie jakości, zgodność ze standardami i procedurami (np. HACCP). W rozwiązaniach wykorzystujemy narzędzia światowego lidera GE Digital – które sprawdziły się w tysiącach krytycznych instalacji w najbardziej wymagających środowiskach, także w branży spożywczej. Branżowa wiedza – nasza oraz naszych partnerów – pozwala na tworzenie bezpiecznych rozwiązań, uwzględniających wszelkie aspekty produkcji spożywczej.
 • Masz wrażenie, że wydajność produkcji w Twoim zakładzie mogłaby być większa?
  Skorzystaj z naszego doświadczenia, umów się na audyt zakładu lub konsultacje na obiekcie, a będziemy mogli wskazać, w których obszarach zastosowanie naszych rozwiązań może przynieść najwięcej korzyści.

Formularz kontaktowy

Prześlij zapytanie lub zostaw swoje dane kontaktowe – skontaktujemy się z Tobą!Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych – VIX Automation sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, ul Żeliwna 43, 40-852, w celu obsługi przesłanego zapytania oraz w prawnie usprawiedliwionym celu administratora danych. Mam świadomość, że zgodę mogę w każdej chwili wycofać, mam prawo do wglądu i edycji swoich danych. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Przechowujemy Twoje dane aż do momentu wycofania Twojej zgody. Wszelkie pytania dotyczące Twoich danych osobowych oraz prośby o modyfikację i zmianę należy kierować na adres dane.osobowe@vix.com.pl. Pozostałe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności*

Poznaj naszą politykę prywatności

Potwierdzam zapoznanie się z polityką prywatności*


Top