Połączenie systemu SCADA z Systemem ERP

O firmie:

Firma produkująca szeroko pojętą chemię budowlaną, od tynków, przez impregnaty, uszczelniacze, aż po farby fasadowe, wytwarzająca swoje produkty od wielu lat i dystrybuująca je nie tylko w Polsce, ale też poza granicami.

Wdrożenie:

Praca naszych ekspertów polegała na wdrożeniu modułu do integracji oprogramowania Proficy iFIX z nadrzędnym systemem ERP.

Tego typu prace podejmujemy zawsze po dokonaniu analizy stanu bieżącego.

Po jej wykonaniu wdrożono nowy moduł integrujący system wizualizacji i realizacji produkcji SCADA z systemem ERP.  Moduł ten wymienia dane z systemem ERP za pomocą bazy pośredniczącej, która zastąpiła standard wymiany danych oparty o pliki XML. Systemy wymieniają się informacjami dotyczącymi obsługi zleceń produkcyjnych, aktualizacji stanów magazynowych oraz raportowania produkcji: ilości pobranego materiału do produkcji oraz ilości wyprodukowanego produktu. Dodatkowo wykonano aktualizację systemu operacyjnego Windows.

Co udało się rozwiązać:

Problem
Praca
Efekty
Wymiana systemu ERP, konieczność wymiany standardu komunikacji z ERP
Implementacja modułu do wymiany danych pomiędzy SCADA iFIX a systemu ERP oraz aktualizacja systemu do najnowszej wersji ze względu na koniec wsparcia Windows
System został zaktualizowany i rozbudowany o nowy moduł do wymiany danych dzięki czemu dane produkcyjne są wymieniane automatycznie
Koniec wsparcia dla systemu operacyjnego Windows - luki w zabezpieczeniach
Aktualizacja systemu operacyjnego do najnowszej wersji
Zwiększenie bezpieczeństwa pracy systemów

Zobacz również inne artykuły

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu

Zobacz więcej

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności