Wydruki 3D w szpitalu Marciniaka we Wrocławiu

Pandemia COVID-19 nadal zbiera śmiertelne żniwo w wielu krajach, mimo że sytuacja uspokoiła się w Chinach, a krzywa zachorowań we Włoszech i Hiszpanii (dwóch europejskich krajach najbardziej dotkniętych epidemią) wypłaszcza się, sytuacja jest nadal trudna.

Krzywa zachorowań w Polsce także nieco się wypłaszcza (źródło >>), jednak polska służba zdrowia ciągle potrzebuje wsparcia. Wiele firm podjęło decyzje o przekazaniu środków CSR na walkę z koronawirusem. My podjęliśmy decyzję o wsparciu walki z niewidzialnym przeciwnikiem, o czym informowaliśmy tutaj.
Wspólnie z naszym partnerem technologicznym, firmą 3D Center z Wrocławia, uczestniczyliśmy w projektowaniu przyłbic medycznych, a jeszcze przed świętami udało nam się dostarczyć pierwszą partię rurek do masek Decathlon.

Pierwszy taki projekt powstał we Włoszech, do masek służących do snorkelingu wydrukowano dodatkowe zawory pozwalające na bezpieczne filtrowanie powietrza dla chorego. Projekt został udostępniony w internecie i posłużył do produkcji odpowiednich zaworów w wielu krajach.
Skontaktował się z nami wrocławski szpital im. Marciniaka z zapytaniem, czy jesteśmy w stanie dostarczyć im odpowiednie zawory do masek. Nasza odpowiedź była natychmiastowa – powiedział Krzysztof Nowak z 3D Center. Wraz z całym swoim zespołem zaczął pracować nad polskim projektem. Wymagał on przetestowania, po pozytywnej ocenie służb medycznych produkt trafił do produkcji. Po 4 dniach prac wydruki trafiły do szpitala.

“Produkcja” niezbędnych zaworów została sfinansowana ze środków CSR VIX Automation oraz 3D Center.
Wydruki 3D Multi Jet Fusion cechują się lepszą gęstością oraz mniejszą porowatością. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane do użytku medycznego. Nie posiadają dodatkowych frezów, nie są produkowane z filamentu, a z proszku PA12, dzięki temu są także bardziej precyzyjne.

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności