9. Konferencja VIX Automation – relacja

Jak co roku jesienią zaprosiliśmy swoich partnerów oraz klientów na konferencję poświęconą trendom w nowoczesnym przemyśle. Tym razem na lokalizację wydarzenia wybrano Wielkopolskę, a konkretnie miejscowość Barczyzna. Spotkanie odbyło się w dniach 28-30 września 2022.

9. Konferencja VIX Automation

9. Konferencja VIX Automation to także powrót do tradycji wizyt referencyjnych – tym razem wizyta ta odbyła się w firmie Tarkett Polska, która produkuje deski podłogowe w podpoznańskim Orzechowie. Hasłem tegorocznej konferencji było „Naturalnie o przemyśle”, co nie tylko odnosi się do pewnych wątków ekologicznych czy ergonomicznych, jakie poruszono, ale także naturalnej i swobodnej atmosfery, z której konferencje katowickiego dystrybutora oprogramowania Proficy słyną.

Tradycyjnie część gości pojawiła się już dzień wcześniej, co jest wyśmienitą okazją do networkingu i wymiany doświadczeń.

Od 10 lat organizujemy konferencje dla naszych partnerów i klientów. Czujemy ogromną odpowiedzialność za komfort naszych gości w trakcie tej imprezy oraz luźną, niezobowiązującą atmosferę. Stąd ta naturalność i hasło ‘Naturalnie o przemyśle’. W dodatku zdecydowaliśmy się na hotel praktycznie w środku lasu, więc tytuł tegorocznej konferencji narzucił się sam.

Piotr Kondrak

Lider Zespołu ds. Marketingu

Czwartkowa konferencja upłynęła pod znakiem fascynujących prezentacji, przedstawiających nie tylko nowości technologiczne i licencyjne, które w tym roku przygotowało GE Digital, ale także planów rozwojowych dotyczących flagowców, mianowicie Proficy iFIX oraz Proficy Historian. Jako pierwszy tradycyjnie wystąpił Prezes VIX Automation, Mariusz Benna. Omówił plany rozwojowe VIX Automation oraz zmiany dotyczące misji i wizji firmy. Grzegorz Stawarz, manager ds. kluczowych klientów,  opowiedział z kolei o wdrożeniach produktów GE Digital w branży wod-kan na podstawie wdrożeń przeprowadzonych w ostatnich kilku miesiącach. Sesję pierwszą zakończył Łukasz Buczek, kierownik działu technicznego, opowiadając o standardzie ISA 101, przy którego zastosowaniu wizualizacje HMI stają się dużo bardziej czytelne i przyjemniejsze w obsłudze.

9. Konferencja VIX Automation

Szymon Tomiczek (VIX Automation) podczas swojego wystąpienia

Sesję drugą otworzył Thomas Schulz – Channel Manager dla Europy Środkowej i Wschodniej z GE Digital, omawiając pozycjonowanie produktów na klasy MES na rynkach światowych, a także niedawny raport firmy Gartner. W trakcie tej sesji omówione zostały także kwestie OPC UA (prezentował Piotr Marynowski), a także systemów raportowych kompatybilnych z systemami SCADA GE Digital (referował Mateusz Glanowski), które firmy produkcyjne powinny wdrożyć, aby… wiedzieć więcej o swojej produkcji.

Przywiązujemy dużą uwagę do merytoryki wystąpień. W trakcie Konferencji VIX Automation, dbamy o to, aby prezentacje były oparte o fakty i dane, nie były tylko mglistymi teoriami. Podobnie jak w programach przyrodniczych, ukazujemy świat przemysłu takim, jaki jest, wypatrując najlepszych możliwych rozwiązań i to o nich mówimy.

Paweł Czepiel

Dyrektor Działu Handlowego

Ostatnią sesję otworzył Łukasz Buczek – jego prezentacja dotycząca zabezpieczania systemów typu SCADA wzbudziła ogromne zainteresowanie. Podobnie jak ostatnia “przemysłowa” przemowa – Pawła Czepiela, dyrektora sprzedaży w VIX Automation, który opowiedział o wdrożeniach systemów GE Digital w firmach wielooddziałowych oraz wdrożeniach zdalnych.

9. Konferencja VIX Automation

Robert Motyka jako gość konferencji

Gościem specjalnym konferencji był prezenter radiowy, osobowość telewizyjna i artysta komediowy Robert Motyka, znany m.in. z występów w kabarecie Paranienormalni. Robert opowiedział o tym, jak będąc sobą osiągać sukcesy na polach zawodowych oraz prywatnych. Robert Motyka był także gwiazdą wieczornego występu komediowego, podczas którego wystąpił wraz z Jarosławem Pająkiem.

9. Konferencja VIX Automation

Wizyta referencyjna w zakładzie Tarkett Polska

Drugi dzień konferencji to tradycyjnie wizyta referencyjna. Gospodarzem wizyty była firma Tarkett Polska, producent desek podłogowych. Firma pracująca wg najwyższych standardów ekologicznych i etycznych w kwestii gospodarki leśnej. W czasie wizyty mogliśmy podejrzeć jak wygląda proces powstawania drewnianych desek podłogowych, a także zobaczyć jak wykorzystywany jest system GE Digital w tym podpoznańskim zakładzie. Wizytę poprowadził kierownik ds. inwestycji Tarkett, Szymon Stępień – uczestnicy mogli poczuć się jak podczas kręcenia filmów z serii „Jak to jest zrobione”.

Nieobecni na wizycie referencyjnej mogą podejrzeć działanie systemu kontroli jakości, opartego na narzędziach GE Digital na filmie na naszym kanale YouTube>>

Patronatem medialnym tegoroczne wydarzenie objęły wydawnictwa: Automatyka Podzespoły Aplikacje, Automatykab2b.pl, Control Engineering oraz portale automatykaprzemyslowa.pl, inzynierur.plportalprzemyslowy.pl

9. Konferencja VIX Automation

Robert Motyka z uczestnikami 9. Konferencji VIX Automation

Czekamy zatem na 10. – jubileuszową konferencję VIX Automation.

Zachęcamy także do przejrzenia galerii zdjęć z tegorocznego wydarzenia >>

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności