GE Digital wchodzi w skład GE Vernova

Globalna marka GE, wyceniana na ponad 20 mld dolarów, się zmienia! W listopadzie 2021 firma General Electric ogłosiła plan podziału swojej działalności na trzy nowe, niezależne, globalne podmioty:

  • GE HealthCare (opieka zdrowotna)
  • GE Aerospace (lotnictwo)
  • GE Vernova (energetyka)

GE Vernova
W skład GE Vernova wchodzi kilka podmiotów General Electric, m.in: GE Renewable Energy,  GE Power, GE Energy Financial Services, a także GE Digital – producent oprogramowania przemysłowego Proficy.

GE Digital staje się częścią GE Vernova. Tym samym firma VIX Automation zyskuje status Dystrybutora Oprogramowania i Usług Proficy od GE Vernova

Nic nie zmienia się w zakresie oferowanych przez nas rozwiązań Proficy. Nadal zamówisz za naszym pośrednictwem nowoczesne systemy dla produkcji, takie jak SCADA iFIX, Historian, Operations Hub, czy MES Plant Applications i wiele innych, wraz z usługami towarzyszącymi!

VIX Automation dystrybutor Proficy GE Vernova

Działalność GE Vernova skupiać się będzie na transformacji energetycznej i dostarczaniu rozwiązań służących dekarbonizacji. GE Vernova to ponad 80 tys. pracowników oraz 140 krajów, w których jest obecna.

Nazwa GE Vernova powstała przez połączenie słów verde i verdant (VER) – symbolizujących zieleń i błękit Ziemi oraz łacińskiego novus (NOVA) – nowy, oznaczającego nową erę niskoemisyjnej energii

Atrybuty nowej nazwy odzwierciedlone też zostały w dobrze koloru marki GE Vernova – określanego jako wiecznie zielony ( ang. evergreen).

Co wspólnego ma oprogramowanie Proficy i transformacja energetyczna? Bardzo wiele! Rozwiązania rodziny Proficy w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy efektywności energetycznej zakładów przemysłowych poprzez optymalizację wydajności produkcji i ograniczanie ilości odpadów produkcyjnych. Bez wsparcia nowoczesnych systemów IT dla produkcji praktycznie niemożliwe jest wydajne zarządzanie procesami i podejmowanie właściwych decyzji.

Łączy nas jeden, ważny cel, jakim jest elektryfikacja i dekarbonizacja planety i razem mamy energię, aby zmienić świat!

Scott Strazik

CEO, GE Vernova

ge vernova corporate spot youtube

Odwiedź www.gevernova.com

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności