Relacja z Dnia Cyfrowej Produkcji

Dzień Cyfrowej Produkcji
18 października 2023
firma VIX Automation – Autoryzowany Dystrybutor Oprogramowania Przemysłowego GE Digital – zorganizowała we Wrocławiu Dzień Cyfrowej Produkcji z GE Digital pod hasłem przewodnim: Transformacja, Optymalizacja, Analityka.
Program wydarzenia skupiał się na możliwościach nowoczesnych systemów IT marki GE Digital w trzech kontekstach:

  • TRANSFORMAJCA (a konkretnie transformacja cyfrowa) – świadomość konieczności realizacji tego procesu jest coraz większa. Bez odpowiednich narzędzi – nowoczesnego oprogramowania – nie da się skutecznie realizować strategii cyfrowej transformacji.
  • OPTYMALIZACJA – która jest niezbędna, jeśli zależy nam, aby pozostać konkurencyjnym i zwiększać wydajność, czy obniżać koszty produkcji
  • ANALITYKA – która daje holistyczny wgląd i aktualną wiedzę o procesie

Współczesna branża przemysłowa, działająca w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, generującym ogromne ilości danych, w warunkach nieustannie rosnącej konkurencji ma wysoko postawioną poprzeczkę. Konferencja Dzień Cyfrowej Produkcji z GE Digital przyciągnęła przedstawicieli firm, którzy chcą stawić czoła tym wyzwaniom.

Szymon Tomiczek, otwierając konferencję przedstawił uczestnikom profil firmy VIX Automation oraz GE Digital. Prelekcja otwierająca była też doskonałą okazją do zapowiedzi nadchodzącej transformacji firmy GE Digital w GE Vernova.

Następnie Paweł Czepiel mówił o roli oprogramowania w procesie cyfrowej transformacji przemysłu. Premierowo opowiedział też o naszej najnowszej ofercie, będącej odpowiedzią na wyzwania firm, stojących przed wyzwaniem cyfryzacji: VIX OptiFactory – będącej połączeniem rozwiązań i usług dla cyfrowych fabryk.
VIX OptiFactory to zestaw narzędzi i usług towarzyszących, oparty na sprawdzonych systemach Proficy (m. in. SCADA iFIX/Cimplicity, Historian, Operations Hub, CSense).

Poznaj VIX OptiFactory >>

Kolejne prelekcje prowadzone były już przez naszych ekspertów technicznych: Łukasz Buczek przybliżył zebranym możliwości dobrze znanego i uznanego archiwizatora danych przemysłowych – Proficy Historian – w edycji chmurowej (Proficy Historian for Cloud).

Pokazał też, jaki potencjał drzemie w zastosowaniu oprogramowania do zaawansowanej analizy danych przemysłowych – Proficy CSense, które dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego pozwala na ciągłą poprawę wydajności procesów.

Dzień Cyfrowej Produkcji z GE Digital

Drugi z obecnych na Dniu Cyfrowej Produkcji inżynierów VIX Automation – Sławomir Kubas zaprezentował zebranym możliwości Proficy Operations Hub. Jest to nowoczesne narzędzie, które umożliwia w krótkim czasie tworzyć aplikacje wizualizujące dane przemysłowe z wielu źródeł w postaci przystępnych pulpitów i dashboardów, co pozwala na uzyskanie pełnego wglądu w proces produkcyjny.

Sławomir opowiedział też o dostępnych w ofercie VIX Automation elastycznych narzędziach do nowoczesnego raportowania produkcji.

Szymon Tomiczek, w prelekcji zamykającej zaprezentował gościom Akademię VIX Automation, zapraszając do poszerzenia wiedzy w zaciszu własnego biurka za pośrednictwem kursów on-line.

Formuła Dnia Cyfrowej Produkcji pozwoliła na swobodną wymianę zdań i opinii z przybyłymi gośćmi oraz poznanie ich potrzeb w zakresie rozwiązań dla cyfrowej produkcji.

Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją!

Zobacz również inne artykuły

Potwierdzam zapoznanie z polityką prywatności